SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Metin Albayrak, son dönemde başta transfer konusu olmak üzere futbol şubesiyle ilgili haber kirliliğinin yaşandığını bunun da siyah-beyazlı camiayı olumsuz etkilediğini söyledi.

Beşiktaş Futbol Takımı’nın son derece kritik bir dönemden geçtiğini ve Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan katılma yolunda çok önemli üç maça çıkacağını hatırlatan Albayrak, “Sonda konuşulacak şeyler, başta konuşulmaya başlandı. Futbol Genel Direktörü Önder Özen’in istifa edeceğinden tutun da transfer konusu ve yönetim kurulumuz ile alakalı pek çok spekülasyon işitiyoruz.

Önder Özen’in istifa etmesi ya da görevi bırakması söz konusu değil. Kaldı ki bunlar içinde bulunduğumuz hassas dönemde tartışılacak şeyler mi?” dedi. “Sezon sonu, her şey masaya yatırılacak “Metin Albayrak, futbolla ilgili aksayan tüm noktaların sezonun bitimiyle elden geçirileceğini kaydederek, şöyle devam etti:”Hedefimize ulaşıp Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan katılabilmek için yoğun çaba harcıyoruz.

Önümüzdeki yıl Beşiktaş daha büyük başarıların peşinde koşmak için çalışmalar yapmaktadır. Bu süreçte dedikoduların önü alınmalı. Maalesef bu ülkede herkes her şeyi konuşur olmuş, kimsenin ağzını büzemiyorsunuz. Birilerini susturmak için de işi gücü bırakıp uğraşacak halimiz yok. Sezon sonu geldiğinde nerede hatamız ve eksiğimiz var, neler yapmamız gerekiyor, her şey masaya yatırılacak ama önce son derece kritik olan son 3 maçımızı bir oynayalım. Kimsenin istifa ettiği ya da bir yere gittiği yok. Herkes Beşiktaş’ın başarısı için çalışmaya devam ediyor.”

Yabancı oyuncu konusu Genel Sekreter Albayrak, yabancı oyuncu sınırlamasıyla ilgili kulübün tavrının son derece net olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İkinci Başkanımız Ahmet Nur Çebi, Kulüpler Birliği toplantısının ardından Beşiktaş camiasının konuyla ilgili net tavrını bir kez daha yinelemiştir. Beşiktaş planlamasını 5+0+3’e göre yaptı ve arkasında duracak. Sayın İlhan Cavcav’ın, ‘o zaman Beşiktaş gitsin başka yerde oynasın’ açıklaması kendisini bağlar. Biz ilk günden bu yana savunduğumuz formülün arkasındayız, böyle de devam edeceğiz.”

Yayınlanma Tarihi:14:40,