SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş transferde büyük oynuyor

Yeni sezonda yeni stadında mücadele etmeye hazırlanan Beşiktaş, Sevilla'da kiralık oynayan Marko Marin'i transfer etmek için harekete geçti.

Güncellenme: 16:27, 30/04/2014
Beşiktaş transferde büyük oynuyor

Beşiktaş’ın gelecek sezon takıma kazandırmak istediği yıldız oyuncu Sevilla’da müthiş bir performans sergileyen Marko Marin. Chelsea’den sezon başında kiralık olarak alınan ve İspanya’da çok iyi bir performans sergileyen Alman oyuncu için kulüp girişimlere başladı. Chelsea’den bir yıllığına kiralanan oyuncunun sezon sonunda Sevilla’dan ayrılacağı belirtilirken siyah beyazlıların transfer için istekli olduğu aktarıldı.

1+1 YILLIK TEKLİF

Marko Marin için 7.5 milyon Euro isteyen Chelsea kulübüne Beşilktaş’ın 1+1 yıllık kiralık teklifinde bulunduğu ve oyuncuyu 2.senenin sonunda 7.5 milyon Euro satış opsiyonuyla transfer etmek istediği aktarıldı. Gökhan Töre’nin yönetim kanadından gelen tepkiler üzerine bonservisinin alınmayacağı belirtilirken yıldız futbolcunun yerine Alman yıldızın alınmak istediği ifade edildi.

MOURINHO İSTEMİYOR

Chelsea kanadından gelen haberler ise olumlu. Mourinho’nun takımında kesinlikle düşünmediği oyuncu için Chelsea kulübünün Beşiktaş’ın verdiği teklife evet yanıtını verebileceği aktarılıyor. Beşiktaş’ın Marin’e ödeyeceği yıllık ücretin tamamını ödemeyi teklif ettiği bu teklifin de Chelsea tarafından olumlu karşılandığı ifade edildi.

Eurosport