SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kardemir Karabükspor, Spor Toto Süper Lig’de sahasında Torku Konyaspor ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü.

Teknik direktör Tolunay Kafkas yönetiminde, Çamlık Spor Tesisleri’ndeki antrenman, koşu ve ısınma hareketleriyle başladı. Pas ve teknik çalışmanın yapıldığı antrenman, yaklaşık 2 saat sürdü. Antrenmana, sakatlığı bulunan Hakan Özmert’in dışında tüm futbolcular katıldı.

Kafkas, gazetecilere yaptığı açıklamada, maçları tek tek değerlendirdiklerini ve Torku Konyaspor karşılaşmasının kritik olduğunu söyledi.

Rakiplerinin tecrübeli olduğunu ve özellikle forvet hattında kaliteli futbolcularının bulunduğunu anlatan Kafkas, “Avrupa’ya gitmek istiyorsak, bu maçı kazanmalıyız. Oyuncularım ve ben bunun bilincindeyiz. Bu maçı kazanıp, kalan diğer iki maçımıza daha rahat çıkmak istiyoruz. Ama önce bu maçı kazanmamız gerekiyor” diye konuştu.

Kafkas, Avrupa kupalarına katılma şansı olan takımların maçlarının aynı gün ve saatte olmaması konusundaki soruya, şu yanıtı verdi:

“Ben, o konuda bir şey söylemek istemiyorum ancak biliyorsunuz nisan ve mayıs ayları özellikle ülkemizde sıcak geçiyor. Maçlar cuma, cumartesi ya da pazar günleri oynansın. Saat 15.30, ülkemizde hiçbir şehir için uygun bir saat değil. Bunun üzüntüsünü yaşıyorum. Maalesef yayıncı kuruluş öyle istedi ve bizim de yapacak fazla bir şeyimiz yok. Maç keşke akşam saatlerinde oynansaydı.”

Maçlarda oynatılacak yabancı oyuncu sayısı konusundaki görüşü de sorulan Kafkas, “Ben yabancı oyuncu sayısıyla ilgili problemin ana kaynağının veya çözümünün genç oyuncu gelişiminde olduğuna inanıyorum. Evrensel dünyada böyle bir sınırlamanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Eğer siz üretirseniz, yurt dışına oyuncu ithal ederseniz bu sorun ortadan kalkar ve sadece olmayan mevkilere yabancı oyuncu alırsınız” değerlendirmesinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi:19:31,