SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe başkan vekili Abdullah Kiğılı Lig Radyo da Yetkin Etkin ile Ajans Futbol'a bağlanarak merak edilen soruları yanıtladı.

İşte Abdullah Kiğılı’nın açıklamaları:

107 Yılın En Anlamlı Şampiyonluğu Hayırlı olsun çok zorlu bir sene geçirdiniz… Bu sene olsa iyi 3,5 yıldan fazladır zorlu bir süreç yaşıyoruz. Bu camia 107 yıllık camia ama bu camianın içerisinde 3 yıllık bu ağır süreçte ki yarın ne olacağı belli değil başkan her an içeri girmesiyle karşı karşıyayız bir taraftan kupayı aldığımıza seviniyoruz diğer taraftan başkanımız içeri girebilir diye üzülüyoruz böylede bir durum var. O bakımdan 107 yıllık kulüp tarihinin en anlamlı şampiyonlukları. Yalnız futbol değil ki futboldaki başarılar çok önemli şu son zamanlarda. İki lig şampiyonluğu gelmiş, iki lig ikinciliği gelmiş ikinciliğin bir tanesini son maçta kaybetmişiz. Yirmi dokuz yıldır alınmayan Türkiye kupasını iki defa almışız bu süreçte, Avrupa kupasında yarı final oynamışsın bu sadece futboldaki başarılar… Öbür tarafta voleybol deseniz Avrupa şampiyonlukları hem kadın hem erkek, basketbol hem kadın hem erkek, masa tenisi Avrupa şampiyonu, kürek öyle, boks öyle birbiri ardına dokuz branşın tamamında yaklaşık 2000 e yakın lisanslı sporcunun faaliyette bulunduğu çok büyük, feneriumlar aldı başını gidiyor, müthiş bir ivme kazanmış ciroları var bu süreçte, birde üstüne üstlük her hafta spor programlarında ne şerefimiz kalıyor ne haysiyetimiz kalıyor, birde yerlerde süründük yıllar boyu yani kolay bir iş değil. Ama arkamızdaki büyük taraftar sayesinde onların verdiği bu destek ve güçle bu günlere geldik o bakımdan bu şampiyonluk bütün taraftarlara hediyemiz olsun. Bütün taraftarlara armağanımız olsun. Fenerbahçe kulübünün en büyük ailesi taraftarıdır.

Önceliğimiz Aziz Yıldırım Ersun Yanal ile anlaşma ne zaman olacak? Bizim şu an önümüzdeki en büyük sorun Ersun yanal değil. Bizim şu an en büyük sorunumuz başkanımızın her an karşı karşıya olduğu durum her şeyin üzerinde… Biz Ersun Yanal ile sezonun başında 5 dakikada başkan vardı, ben vardım hiç uzun boylu konuşmadan yani Ersun Yanal tarihe geçti.  O bakımdan Ersun Yanal ile oturacağız konuşacağız. Ama önce başkanımızın durumu var. Şu an Ersun Yanal memnun biz memnunuz bir sıkıntı yok şu anlık. Bütün gece de sarmaş dolaştık zaten herhangi bir sıkıntı yok. Mevzu Ersun Yanal değil taraftarlar rahat olsunlar Fenerbahçe teknik direktörsüz kalmaz. Nasıl sezon başı hallettiysek beş dakika da sezon sonu da hallederiz. Ama önce önümüzde büyük bir mesele var onu halletmemiz gerek.

TARAFTARLAR RAHAT OLSUN E bilet gelecek mi? Fenerbahçe kendisi mi yapacak bu uygulamayı nasıl olacak? Biz bu sene için sırf taraftarımız rahat etsin maçı rahat rahat izlesin diye biz her şeyi göze aldık. E-bilet uygulamasına girmediğimiz için sahamızda oynadığımız her maça 100.000 TL ceza ödüyoruz sırf taraftarımız rahat etsin diye ancak önümüzdeki sene ne olacak ligler bitsin CEO muz hasan bey görüşmelerini devam ettiriyor. Sezonun başına kadar bunlar neticelenir ama bu sezon Fenerbahçe bu uygulamaya girmiyor sırf taraftarı rahat etsin diye her maç 100.000 TL ödüyor. Ama ligler bitince yönetim masaya oturup kulübün menfaati açısından bir karara varılacak.

OLAYI YAPANLAR FENERBAHÇELİ DEĞİL Dün GS Store yakılması ile ilgili neler söyleyeceksiniz? O çok kötü bir olay. Yakalananlarda zaten Fenerbahçe taraftarı değil. Yapılan sorgularda olmadığıda anlaşıldı. Provokasyon olduğu görülüyor. Fenerbahçe ile hiç alakası olmayan kişiler fırsattan istifade edip yağma yapıyorlar. Bunun Fenerbahçe'ye mal edilmesi çok kötü. Bu Fenerbahçe taraftarının yapacağı bir şey değil. SEÇİME KADAR BAŞKAN BENİM Önümüzdeki süreç gerçekten merak ediliyor. Herhangi bir cezaevi durumu olursa sizin göreve devam edeceğinizi söylemiştiniz bu hala geçerli mi?

Ben tüzük gereği 30-45 gün arasında kulübü başkanlık seçimine götürmek zorundayım. Başkanın bulunduğu yerde otomatik olarak başkanlık seçimi yapılması gerekecektir. Başkan bu hususlarla ilgili fikrini açıklamadı. Yönetim kurulunda da konuşturmadı. Ben eğer böyle bir durumda içeri girdiğim an oturun karar verin nasıl istiyorsanız karar verirsiniz ben kararınıza saygılıyım dedi. Bu gün bu işleri konuşmak erken her şekilde başkanlık seçimleri yapılacak. Ya yönetimden ya da dışarıdan başkanlık adayları gelir. Ya da yönetim kurulu da istifa eder hem başkanlık hem de kurul seçimleri yapılır.

HEDEFİMİZ DÖRDÜNCÜ YILDIZ Dördüncü yıldız gelecek mi? İnşallah bundan sonraki hedef o… önümüzdeki sene de inşallah gelir neden gelmesin. Fenerbahçe taraftarı bu güveni verdikten sonra yönetimin beceremeyeceği hiçbir şey yok. Tekrardan büyük taraftarımıza teşekkürler…

Yayınlanma Tarihi:13:25,