SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Özyer: “Saha avantajını iyi kullandık”

Galatasaray Kulübü Basketbol Şube Koordinatörü Murat Özyer, "Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) final serisinde 2-0 öne geçerek, normal sezonu lider bitirmenin getirdiği saha avantajını iyi kullandığımızı söyleyebiliriz" dedi.

Güncellenme: 14:14, 29/04/2014
Özyer: “Saha avantajını iyi kullandık”

Özyer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, serinin üçüncü maçında yarın Fenerbahçe’ye konuk olacaklarını hatırlatarak, “Çok iyi oyunculardan kurulu bir takıma karşı mücadele ediyoruz. Her maça da aynı ciddiyetle hazırlanıp, tüm sezon boyunca sergilediğimiz mücadeleyi ve akıllı basketbolu sahaya yansıtmaya çalışıyoruz.Şu anki duruma baktığımızda, final serisinde 2-0 öne geçerek, normal sezonu lider bitirmenin getirdiği saha avantajını iyi kullandığımızı söyleyebiliriz” diye konuştu.

Final serisinde taraftarları önünde yaptıkları iki maçı da kazandıklarını ve yarın Fenerbahçe seyircisi önüne çıkacaklarını hatırlatan Özyer, sözlerini şöyle sürdürdü:”Her maçın atmosferi farklı oluyor. Bu maç da farklı bir atmosferde oynanacak, farklı duygularla mücadele edilecek ve  zorlu bir karşılaşma olacak. Biz yine iyi yaptığımız şeyleri daha iyi yapmaya gayret edeceğiz. Sahadan galibiyetle ayrılmak için mücadele vereceğiz. Şampiyonluğa ulaşmak için serinin kalan kısmında 1 galibiyete daha ihtiyacımız var. Biz sadece bu galibiyete odaklanmış durumdayız.”

“Final serisi maçlarıyla diğer maçlarımız kıyaslanamaz”Galatasaray Odebank’ın Fenerbahçe ile bu sezon 4 farklı kulvarda 8 kez karşı karşıya geldiğini dile getiren Özyer, play-off final serisi maçları ile diğer karşılaşmaları birbirinden ayırmak gerektiğini söyledi.

Özyer, geride kalan 8 maçın 5’ini Galatasaray Odeabank’ın kazandığı hatırlatarak, “Play-off final serisi maçlarıyla diğer maçlarımız kıyaslanamaz. Bu etaptaki maçların atmosferi çok daha farklı. Her final maçının ayrı bir hikayesi ve kahramanı oluyor. Dolayısıyla, normal sezonda, Avrupa’da ya da kupada yaptığımız maçlarla final serisini karşılaştırmak doğru olmaz. Bizim şu an odaklandığımız tek şey; 1 galibiyet daha almak ve 13 sezon aradan sonra şampiyonluğa ulaşmak” ifadelerini kullandı.