SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Onlar atıyor ‘Yiğidolar’ kazanıyor

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Sivasspor, Fas asıllı Fransız orta saha oyuncusu Aatif Chahechouhe ve Nijeryalı forveti John Utaka'nın birlikte gol sevinci yaşadığı 4 lig maçında da mağlup olmadı.

Güncellenme: 11:28, 29/04/2014
Onlar atıyor ‘Yiğidolar’ kazanıyor

Ligde önceki gün Beşiktaş’ı 3-0 mağlup ederek Avrupa kupalarına katılma iddiasını son 3 haftaya taşıyan kırmızı-beyazlılarda, Chahechouhe ve son haftaların formda ismi Utaka, bu maçı da boş geçmedi.

Beşiktaş filelerini havalandıran Chahechouhe, ligdeki gol sayısını 16’ya çıkararak, krallık yarışındaki iddiasını sürdürdü. Nijeryalı forvet Utaka da Beşiktaş maçını boş geçmeyerek, ligdeki gol sayısını 7’e çıkardı.

Son olarak Beşiktaş filelerini havalandıran Chahechouhe ve Utaka, ilginç bir istatistiğe de imza attı. İkilinin birlikte gol sevinci yaşadığı 4 maçta da Sivasspor, mağlup olmadı. Yiğidolar, Utaka ve Chahechouhe’nun gol attığı Sivasspor-Eskişehirspor (3-2), Elazığspor-Sivasspor (2-4), Sivasspor-Galatasaray (2-1) ve Sivasspor-Beşiktaş (3-0) maçlarında sahadan galibiyetle ayrıldı.

Yine ligde, Chahechouhe ve Utaka’dan en az birinin gol sevinci yaşadığı 14 maçtan 11’inde kazanan taraf Sivasspor oldu. Kırmızı-beyazlılar, iki futbolcudan birinin gol attığı 2 maçta yenildi, 1’inde sahadan beraberlikle ayrıldı.

Sivasspor, Chahechouhe’nin fileleri havalandırdığı Fenerbahçe maçında 5-2, Utaka’nın gol attığı Bursaspor maçında 4-3 mağlup oldu, yine Chahechouhe’nin gol sevinci yaşadığı Eskişehirspor maçından ise sahadan 2-2’lik beraberlikle ayrıldı.

“3 BÜYÜKLER”İ BOŞ GEÇMEDİ

Fransız orta saha oyuncusu Chahechouhe, ligde geride kalan haftalarda 3 büyükler olarak bilinen Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş filelerini birer kez havalandırdı. Nijeryalı forvet John Utaka da Galatasaray ve Beşiktaş’a maçlarında birer kez gol sevinci yaşadı.

Chahechouhe ve Utaka’nın ligde gol attığı maçlar şöyle:

Fenerbahçe-Sivasspor……………………..: 5-2 (Chahechouhe, Cicinho) Sivasspor-Eskişehirspor……………………: 3-2 (Chahechouhe, Utaka, Da Costa) Elazığspor-Sivasspor………………………..: 2-4 (Chahechouhe (2), Utaka, Da Costa) Sivasspor-Kayseri Erciyesspor…………..: 2-0 (Chahechouhe (2)) Gaziantepspor-Sivasspor………………….: 0-4 (Chahechouhe (2), Hakan Arslan(2)) Sivasspor-Bursaspor………………………..: 2-1 (Chahechouhe, Burhan Eşer) Sivasspor-Çaykur Rizespor………………..: 3-1 (Chahechouhe, Burhan Eşer (2)) Sivasspor-Kayserispor………………………: 3-0 (Chahechouhe (2), Ziya Erdal) Eskişehirspor-Sivasspor…………………….: 2-2 (Chahechouhe, Burhan Eşer) Sivasspor-Gaziantepspor…………………..: 3-2 (Utaka(2), Burhan Eşer) Bursaspor-Sivasspor…………………………: 4-3 (Utaka, Burhan Eşer (2)) Sivasspor-Galatasaray……………………….: 2-1 (Chahechouhe, Utaka) Medical Park Antalyaspor-Sivasspor…….: 1-2 (Chahechouhe, Aydın Karabulut) Sivasspor-Beşiktaş……………………………: 3-0 (Chahechouhe, Utaka)