SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, iddia ve “çirkin saldırıların” sahibi internet sitesinin karalama kampanyası yürüttüğü ileri sürüldü.

Ligin en düşük bütçeli kulübü olan ve ligde kalmak için yoğun şekilde çalışan Olin Edirne Basketbol Takımı üzerine oyun oynanmak istendiği öne sürülen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bu ilgili site hakkında hukuk müşavirlerimiz gerekli yasal girişimlerde bulunacak ve maddi manevi gerekli tazminat davalarını açmaktan geri durmayacaklardır. Ayrıca tüm basketbol kamuoyuna belirtmekte yarar görüyoruz, Beko Basketbol Ligi’nin ilk yarısında aldığımız 6 galibiyet ve ilk yarıda mağlup ettiğimiz Tofaş, Türk Telekom gibi takımlara farklı mağlup olmamızın nedenleri ortadadır. Ligin 3 yabancıyla oynayan tek takımıyız.”

Açıklamada, Avrupa’nın en sert liglerinden birinde bu kadar kısıtlı bir bütçeyle ve 3 yabancı oyuncuyla mücadele etmenin kolay olmadığı vurgulandı.

Ligde yer alan bütün takımların transfer sezonu boyunca kadrolarına sürekli takviyeler yaparken kadrosuna takviye yapmayan tek takımın Olin Edirne olduğu aktarılan açıklamada, şöyle denildi:

“Asılsız iddialarla oyuncular da karalanmak isteniyor. Yapılan, yıllarını basketbola vermiş ve haklarında bugüne dek hiçbir şaibe olmayan insanlara karşı yargısız infazdır. İlgili sitenin haberinde, oyuncularımızın kendi takımları aleyhine yasa dışı bahisler oynadığını ve bu yüzden de bazı maçların iddaa listesinden çıkarıldığı yer alıyor. Lige renk katmaya, zor koşullarda Trakya’da basketbol heyecanının devam etmesini sağlamaya çalışan Olin Edirne Basketbol Kulübü’nden karanlık ellerin çekilmesini, yapılan bu vahim yanlıştan bir an önce dönülmesini bekliyoruz”

Yayınlanma Tarihi:10:27,