SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milli sporcunun madalyalarını çaldılar!

Türkiye'de ve uluslararası yarışmalarda wushu, muay thai ve kickboks branşlarında çok sayıda derece elde eden milli sporcu Elif Keleş'in Trabzon'daki evinde bulunan tüm madalyaları çalındı

Güncellenme: 19:08, 29/04/2014
Milli sporcunun madalyalarını çaldılar!

Türkiye’de ve uluslararası yarışmalarda wushu, muay thai ve kickboks branşlarında, aralarında dünya ikinciliği, Avrupa üçüncülüğü ve 8 Türkiye şampiyonluğunun da bulunduğu çok sayıda derece yapan milli sporcu Elif Keleş’in Trabzon’daki evinden tüm madalyaları çalındı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi öğrencisi milli wushucu Elif Keleş, yaklaşık 20 gün önce, Wushu Türkiye Şampiyonasına katılmak için Sakarya’ya gitti. Buradaki şampiyonada birinci olarak altın madalya kazanan Keleş, ardından Üniversitelerarası Muay Thai Türkiye Şampiyonasına katılmak için Bodrum’a geçti. Bu şampiyonada da 71 kiloda altın madalya kazanan Keleş, Trabzon’a döndü.

Çukurçayır Mahallesi’ndeki evine gittiğinde son iki şampiyonada kazandığı 2 altın madalyayı daha önceki ulusal ve uluslararası yarışmalarda aldığı madalyaların yanına koymak isteyen Keleş, madalyalarının yerinde olmadığını fark etti.

Madalyalarının henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce çalındığını anlayan Keleş, olayı jandarmaya bildirip Trabzon Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Elif Keleş, yaptığı açıklamada, madalyalarının sayısını hatırlamadığını belirterek, “Altın ve gümüş madalyalarımın da aralarında bulunduğu 20’den fazla madalyam çalındı. Hırsızlar yıllardır döktüğüm alın terimi çaldılar. Benim için hırsızın kim olduğu önemli değil, yeter ki alın terimi geri versin” dedi.

Evinde yalnız yaşadığını ve yaklaşık 20 gündür müsabakalar sebebiyle şehir dışında olduğunu anlatan Keleş, “Savcılık ve güvenlik güçlerimiz madalyalarımın bulunması için çalışıyor. Evden madalyalarım dışında herhangi bir şey çalınmadı. Elimde sadece son 2 şampiyonada kazandığım 2 altın madalyam kaldı” diye konuştu.

Keleş’in spor yaptığı Trabzon’daki Altın Yumruk Spor Merkezi sahibi ve milli wushu antrenörü İskender Oflu da sporcusunun ve kendisinin olaya çok üzüldüğünü anlatarak, “Madalyalar Keleş’in uzun yıllardır döktüğü terin ve emeğin simgesiydi. Bir an önce bulunmasını diliyorum. Sporcumun yaptığı dereceler karşılığı aldığı madalyaların tekrar kendisine verilmesi için federasyonlarla görüşeceğim” dedi.

Olaya ilişkin soruşturmanın sürdürüldüğü belirtildi.