SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Mancini İngiltere’de imzalıyor!

Mancini İngiltere’de imzalıyor!

Galatasaray'da ısrarla Mancini ile yola devam edileceği açıklansa da yeni gelişmelerin ardı arkası kesilmiyor.

Galatasaray’a Fatih terim ile yolların ayrılmasından sonra imza atan Mancini’nin Süper Lig kariyeri çok kısa sürebilir. İtalyan basınının son dakika başlığı altında geçtiği haberde Mancini’nin yeni takımıyla prensip anlaşmasına vardığı iddia edildi.

İtalyan basınına göre Galatasaray’ın İtalyan hocası Mancini, Tottenham Hotspur ile protokol imzaladı bile. Media Set’in haberine göre Van Gaal’i Manchester United’a kaptırmak üzere olan Tottenham, Premier Lig’de Manchester City ile şampiyonluğu bulunan Roberto Mancini ile prensip anlaşmasına vardı. İtalyan basını Mancini’nin başta yabancı kontenjanı ve bir türlü yapılamayan transferler dolayısıyla bu kararı aldığı ileri sürüldü.

Türkiye’de mutsuz olduğu ifade edilen Mancini’nin sezon sonunda kendi isteğiyle ayrılarak Premier Lig’de göreve devam edileceği iddia edildi. İmzalar neredyse tamam Haberde ayrıca Galatasaray’ın yeni teknik adamının Mircea Lucescu olduğu, anlaşmaların da imzalandığı belirtildi. Ayrıca Mancini’nin Premier Lig temasından Galatasaray yönetiminin bilgisi olduğu da dile getirildi. Sarı kırmızılı takımın transfer listesini karşılayamayacak olması ve UEFA’dan gelebilecek olası transfer yasağı korkusunun mancini’nin tercihlerini etkilediği de belirtildi. Haberde ayrıca Monaco’nun Zidane, Galatasaray’ın Lucescu ve Tottenham’In da Mancini ile kesin olarak anlaştığının altı çizildi.

Eurosport