SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amerikan Ulusal Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Los Angeles Clippers’ın Başantrenörü Doc Rivers, düzenlediği basın toplantısında, Los Angeles Clippers’ın sahibi Donald Sterling’e ait olduğu iddia edilen ve ırkçı söylemler içeren ses kaydından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Rivers, olaydan sonra takımın sahibi Donald Sterling’le görüşüp görüşmediğine ilişkin soru üzerine, “Kasette geçen sözlerin Sterling’e ait olduğunu ve kasetin orijinal olduğunu düşünüyorum. Kendisi benimle görüşmek istedi ancak ben kabul etmedim” dedi.

Konuyla ilgili camia olarak doğru bir karar vermek istediklerini anlatan Rivers, “Takımım için en iyisi neyse onu yapmaya devam edeceğim. Şu aşamada çok zor olsa da önümüzdeki maçlarla ilgilenip, şartlar ne olursa olsun sahada galip gelmeye çalışmalıyız. Bu süreci atlatmanın en doğru yolunun zor da olsa işimize konsantre olmaktan geçtiğine, en iyi cevabın sahada verileceğine ve oyuncularımızın da bu konuda ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarına inanıyorum” ifadesini kullandı.

Rivers, sözlerini şöyle devam ettirdi:

“Ne kadar üzgün olduğumu, nasıl bir hayal kırıklığı yaşadığımı size anlatamam. Bugün Clippers camiasından bazı arkadaşlarla görüştüm ve olaydan dolayı takım adına nasıl bir utanç yaşadıklarına bizzat şahit oldum. Onlar da benimle aynı duyguları paylaşıyor. Şu anda taraftarlarımızın desteğine hiç olmadığı kadar ihtiyacımız var. Taraftarımızdan her zaman olduğu gibi maçlarda bizim için tezahürat yapmalarını bekliyoruz. Bu takım onların takımı ve daima öyle kalacak. Umuyorum ki bundan sonra da Staples Center tıklım tıklım dolacak ve taraftarlarımız bizi yalnız bırakmayacak.”

Clippers, kaset skandalının ardından NBA play-off’larında pazar günü Golden State Warriors’a karşı morali bozuk olarak çıktığı ilk maçta, 118-97 yenilerek önde götürdüğü seride avantajı kaybetti ve seriyi 2-2’ye getirdi.

Yayınlanma Tarihi:10:13,