SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe 19. şampiyonluğu ligin bitimine 3 hafta kala ilan etmesi başkan ve futbolcuları fazlasıyla duygulandırdı. Şampiyonluğun anlamından çok Aziz Yıldırım'ın buruk hali ve gözyaşları hiç unutulmadı. Futbolcular da şampiyonluk yemeğinde bu konuyu konuşup içlerindeki duyguları bizzat başkana ilettiler.

Ancak yemekten önce yaptığı itirazın Yargıtay’da reddedilmesinden sonra Yıldırım’ın takımı ziyaretini hatırlatmakta fayda var. Başkanın soluğu tesislerde aldığı gün yaptığı konuşma ve akabinde Emre'nin madalyasını oğlu Ömer Akif'e vermek yerine başkanına teslim etmesi ve gelen gözyaşı hâlâ hafızalarda. Bu konuşmadaki ayrıntı; Yıldırım'ın “Sizden Avrupa'da kupa bekliyorum” sözüydü. Bir de üstüne şampiyonlukla birlikte Saracoğlu'nda kendisine koşan teknik heyet ve futbolcular yine başkanlarını duygulandırınca Yıldırım yine gözyaşlarını tutamamıştı.

Bu iki duygusal sahne gecenin konusuydu. Yerlilerin başı çektiği oyuncu grubu yemekte başkanın yanına giderek, “Sen ağlama başkanım, biz Avrupa'dan da kupa getireceğiz ligde de 4. yıldızı takacağız” diyerek teselli etmeye çalıştı.

‘SAMİMİYETİ GÖZYAŞINDAN BELLİ’ Emre Belözoğlu'nun Rizespor maç konuşması da şampiyonluğun anahtarlarını gösterdi. Kaptan olarak etkili konuşmalara imza atan Belözoğlu, konuşmasını başkana ithaf ederek, “Samimi insanların gözyaşları belli olur. Ne demek istediğimi hepiniz anladınız. Bugün çıkıyoruz ve bu işi burada bitiriyoruz. Şampiyonluk bu maçta gelmeli. Daha fazla beklemeyelim” dedi.

Gelen şampiyonluğun ardından bu sefer sahanın ortasında takımı çembere aldığında ise, “Hepinize helal olsun. Hepinizin tek tek çok büyük katkısı var” dedi. Bu konuşmayla birlikte herkes zıplarken duran futbolcular da gaza gelerek, “Asıl sana helal olsun kaptan” şeklinde teşekkür etti.

Vatan