SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü görevlilerinin çalışması kapsamında, 25 Nisan’da Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanan Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’ndeki Galatasaray Odeabank-Fenerbahçe maçında spor alanlarına sokulması yasak olan meşale, kesici ve delici maddeleri sokmak suçundan 3 kişinin yakalandığı bildirildi.

Açıklamada, 26 Nisan’da Vefa Stadyumu’nda oynanan Bölgesel Amatör Lig’deki Sultanbeyli Belediyespor-Çatalcaspor play-off futbol müsabakasında hakaret içeren tezahürat yapmak ve spor alanına sokulması yasak maddeleri sokmak suçundan da 7 kişinin yakalandığı kaydedildi.

27 Nisan’da Kadıköy Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nda oynanan Spor Toto Süper Lig’deki Fenerbahçe-Çaykur Rizespor müsabakasında ise spor alanına yasak maddeler soktuğu gerekçesiyle 11 kadın taraftarın gözaltına alındığı belirtildi.

Gözaltındaki 21 kişi hakkında “6222 sayılı Sporda Şiddetin ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’ kapsamında adli işlem yapıldığı ve ‘spor müsabakalarını seyirden men’ koruma tedbiri uygulandığı bildirildi.

Ayrıca, Fenerbahçe-Çaykur Rizespor maçında 7 kişi hakkında meşale satmaktan idari işlem yapıldığı aktarıldı.