SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İBB’de şampiyonluk sevinci

PTT 1. Lig'in 36. haftasında Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'u 4-0 mağlup ederek şampiyonluğu garantileyen İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un teknik direktörü Cihat Arslan, insanın emeğinin karşılığını almasının çok güzel olduğunu belirterek, "Bu takım, Süper Lig'de sıra takımı değil, hedef sahibi ekip olur" dedi.

Güncellenme: 15:07, 29/04/2014
İBB’de şampiyonluk sevinci

Kentteki otelde ailesiyle tatil yapan Arslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, ligde çok zor bir dönem geçirildiğini kaydederek, sezonun başından itibaren kulübünün büyük yatırım yaptığını söyledi.

Takımı PTT 1. Lig’i tanıyan oyuncularla takviye ettiklerine dikkati çeken Arslan, “İlk yarı 39 puan toplamıştık, ikinci yarıda da 39 puan toplayarak şampiyonluğu garantiledik. Çok açık farkla şampiyon olundu. Çok fazla gol attık. Bu, bizi fazlasıyla memnun etti. Kulüp, şampiyonluk yapısına hazırdı. Güzel ekip çalışması oldu. Sonuçta şampiyon olduk. İnsanın emeğinin karşılığını alması çok güzel. Bizde öncelik başarı ve hedefti” şeklinde konuştu.-

“ELDE EDİLEN BÜYÜK BAŞARI VAR”

Arslan, sezonun başından itibaren şampiyonluğa odaklandıklarını dile getirdi.”Bu takım, PTT 1. Lig’e fazlaydı” diyen Arslan, sözlerini şöyle tamamladı:”Hem genç hem yetenekli hem de yabancı oyuncularla sıra takımı olmaz Süper Lig’de. Süper Lig tecrübesi çok güçlü olan bir kulüp. Bu takım, Süper Lig’de sıra takımı değil, hedef sahibi ekip olur. Biz, sıkıntı ve mazeret üretmeden başarıyı yakalayan bir takımız. Bizim takım parayı birinci hedef  görmedi. Şampiyon olduk ve kimse kulüpten ne alacağını bilmiyor. Bunu kulüp takdir edecek. Bu, bizim için de hiçbir şekilde problem teşkil etmiyor.Çok başarılı çizgimiz var. Bu başarıya rağmen kulüp ,tercihini başka hocadan yana kullanırsa üzülürüm.”

Yayınlanma Tarihi:15:05,