SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray’ın yeni hocası belli oldu!

Başkan Ünal Aysal’ın sezon sonunda yollarını ayırmaya karar verdiği Mancini’nin yerine göreve getirmeyi planladığı Mircea Lucescu, ikinci kez G.Saray’ın başına geçebilmek için İtalyan hocayla yolların resmen ayrılmasını bekliyor.
Daha önce yapılan nabız yoklamasına olumlu yanıt veren ve Galatasaray’a gelmek için istekli olan başarılı teknik adamın, anlaşmaya hazır olduğu öğrenildi.
Aysal’ın ise Lucescu ile olan temasların büyük bir gizlilik içerisinde yürütülmesini istediği, Mancini ile yolların resmen ayrılmasının ardından Rumen hocayla son detayları masaya yatıracağı bildirildi.
Mali kongre sonrasında seçim oylaması yapmak istemeyen genel kurul üyelerine ‘Fırsatı kaçırdınız’ çıkışında bulunan G.Saray Başkanı Ünal Aysal’ın haziran ayında, tıpkı geçen yıl olduğu gibi, yine sürpriz bir seçimli genel kurul yapma hazırlığında olduğu ancak net bir karar veremediği öğrenildi.
Başkan Aysal’ın hem Mali Genel Kurul’da yapılan seçim tartışmalarına son vermek hem de memnun olmadığı yönetim kurulunu değiştirebilmek amacıyla böyle bir düşünce içinde olduğu ifade edildi.
Yönetim listesini de baştan sona yenilemek isteyen Aysal’ın eski İkinci Başkan Ali Dürüst ve Futbol Şubesi’nden sorumlu yönetici Abdurrahim Albayrak’la yeniden çalışmak istediği öğrenildi. Aysal’ın seçim kararı alır almaz bu iki isimle görüşeceği ve tekrar yönetimine girmelerini isteyeceği, tek endişesinin ise kısalan seçim süreci olduğu belirtildi.
3 YILA ÇIKABİLİR Mayıs ayının ilk haftası içinde kesin kararını verecek olan başkan Aysal, mali genel kurulda “2 yıl sonra bırakıyorum” diyerek, erken seçim olursa aday olmayacağını belirtmişti.
Ancak Aysal’ın kendi isteyeceği bir seçimde tekrar aday olacağı ve bu süreyi 3 yıla çıkararak, projelerini bitirmiş ve borcu yarı yarıya indirmiş bir başkan olarak görevini bırakmayı amaçladığı kaydedildi.
‘SESSİZ İTALYAN’I BİLE ÇILDIRTTILAR’ Basın sözcüsü Şükrü Ergün, Elazığ’da İzet’in düşürülmesine verilmeyen penaltı ve kaleci Ivesa’ya çıkmayan kırmızı kartı eleştirdi.
Mancini’nin, “Penaltı Ankara’dan bile görülürdü” sözlerine destek veren Ergün, “Galip geldiğimiz için çok mutluyuz ama bu galibiyete ulaşmak çok da kolay olmadı. Sonunda o sessiz, sakin, centilmen İtalyan’ı da çileden çıkardılar. Haftalar önce hakem kararları için yorum yapmayı bıraktım. Bunlar hakemlerin şahsi kararları değildir. Buna inanmıyorum” dedi. (htspor)