SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aerobik Cimnastik Milli Takımı, 7-11 Mayıs’da Bulgaristan’da düzenlenecek Aerobik Cimnastik Yaş Grupları Dünya Kupası hazırlıklarını Kocaeli’de sürdürüyor.

Yarışmaya 19 sporcuyla katılacak milli takım, tekler, çiftler, trio ve grup kategorilerinde 12-14, 15-17 ve 18 artı yaş gruplarında müsabakalara katılacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Cimnastik Salonu’nda çalışmalarına devam eden milli takımın antrenörü Elif Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çalışmalara dün başladıklarını belirterek, 9 gün sürecek kamp süresince antrenmanların tek ve çift olarak devam edeceğini söyledi.

Antrenörlerin, sporcuların yapacağı serileri hazırladığını ifade eden Yazıcı, bu seriler üzerinde tespit ettikleri eksikleri gidermeye çalışacaklarını kaydetti.

Yazıcı, Türkiye’yi 19 sporcuyla en iyi şekilde temsil edeceklerini dile getirerek, “Bizim yetişen 12-14 yaş grubunda çok iyi sporcularımız var. Birçok dünya şampiyonasında da bu sporculardan güzel dereceler aldık. En son Slovakya’da yarıştılar, burada 3 tane altın madalya kazandık. Teklerde, çiftler ve triolarda güzel dereceler elde ettik. 15-17 yaş grupları