SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Delillerin palavra olduğu ortaya çıktı”

Fenerbahçe Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Radyo 1’de yayımlanan Haftanın Ardından programına canlı telefon bağlantısıyla katılarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 09:39, 29/04/2014
“Delillerin palavra olduğu ortaya çıktı”

Fenerbahçe Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Radyo 1'de yayımlanan Haftanın Ardından programına canlı telefon bağlantısıyla katılarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.

ŞAMPİYONLUĞUMUZ TÜM TÜRKİYE'YE ARMAĞAN OLSUN TRT İstanbul Radyosunca hazırlanan programda Kerem Demircioğlu'nun sorularını yanıtlayan Uslu, Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu tüm Türkiye'ye armağan ederek, şunları söyledi:

“Sadece sportif olarak bir emek vermedik, üç yıldır çok önemli bir onur mücadelesi yaptık ve bu onur mücadelesini kazandık. Bu şampiyonluğun sadece Fenerbahçelilere değil, Türkiye'ye kutlu olmasını istiyorum. Çünkü Türkiye için çok önemli işler. 3 Temmuz'dan sonra yabancı oyuncularını satmış, bazı ciddi problemlere girmiş ve son iki senede de hep ikinci olmuş, sadece futbolda değil diğer branşlarda da birinciliğe oynamış bir kulüp olarak futbolda aldığımız bu şampiyonluk armağan olsun.

SEVİNCİMİZ KURSAĞIMIZDA KALMASIN Bu şampiyonlukla birlikte bir kalkınış içerisine girdiklerini ve bundan sonra daha önemli işler yapacaklarını kaydeden Uslu, adaletli bir yeniden yargılanma talep ettiklerini söyledi. “Sevincimiz kursağımızda kalmasın” diyen Uslu, şu ifadeleri kullandı: “ Bizim en önemli konularımızdan bir tanesi de biliyorsunuz bizim başkan ve yöneticileri ve hatta bazı taraftarlarımızı hapse attılar ve dediler ki siz çete kurdunuz. Bunların doğru olmadığı ortaya çıktı ama maalesef Yargıtay bu cezaları onadı. Onun için biz yeniden adaletli bir yargılama talep ediyoruz. Bunun için yürüyüşler yaptık, 1907 Fenerbahçeliler Derneğinin bir kampanyası var. Sadece bizim için değil, bundan mağdur olan herkes için önemli bir olay. Bu işlerin 2006'dan önce başladığına inanıyoruz yalnız 2011 şampiyonluğundan sonra çıkmış bir olay değil bu. Oraya denk düşürdü insanlar. Allah çok büyük. Biz inanıyoruz inşallah bu sevincimizi kursağımızda bırakmazlar.”

DELİLERİN YALAN VE PALAVRA OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI Yeniden yargılanma ile ilgili kişisel olarak müracaatlar olduğunu hatırlatan Uslu, “Bekliyoruz inşallah gerekli merciler, kişisel müracaatları kabul ederler ve inşallah yeniden yargılanma olur. Ortadaki delilerin hepsinin yalan ve palavra olduğu ortada ama yapacak bir şey yok Yargıtay onadığı için. Ya Anayasa Mahkemesinin kararıyla ya da yeni bir kanunun çıkmasıyla faydalanılabilir.” diye konuştu.

B PLANIMIZ YOK “Aziz Yıldırım'ın hukuki süreçlerin olumsuz sonuçlanması ihtimaliyle hapse girmesi üzerine ne gibi gelişmeler olur?” sorusunu yanıtlayan Uslu, “Fenerbahçe'nin bu konularda B planı, C planı olmaz. Biz, kamu yararına bir derneğiz. Bizim tüzüğümüz vardır ve bu tüzüğe göre gerekli işleri yaparız. Bize resmi olarak bir karar gelene kadar bekleyeceğiz. Genel Kurul üyeleri bu tüzük çerçevesinde bizi seçiyorlar. Biz de gereğini yaparız.”diye cevap verdi.

YANGIN ÜFLENEREK SÖNMEZ ZİHNİYETİYLE DOSTLUK OLMAZ Galatasaray'la bir problemleri olmadığını da vurgulayan Uslu, “Bizim problemimiz ve gerginliğimiz adaletle. Galatasaray bizim her zaman dostumuz olan bir kulüp. “Bu yangın üflenerek sönmez” zihniyetiyle dostluk olmaz. Bizim Galatasaray taraftarıyla hiçbir problemimiz yok. Bizim yürüyüşlerimize katılıyorlar. Anıtkabir'e geldiler.” Şeklinde konuştu.

SALDIRININ TARAFTARLA İLGİSİ YOK GS Store'ye yapılan saldırıyı da değerlendiren Uslu, şunları söyledi: “Bu konuyla ilgili Galatasaray yönetimi bir açıklama yaptı ama maalesef gene yanlış yaptılar. Çünkü bu adi bir suç, polisiye bir olay. Çalınan ürünler Kartal'da yakalandı. Bunların taraftarlarla bir ilgisi yok. İnsanların kendi kendine şunu sorması lazım: Aziz Yıldırım, Avrupa'dan geldiğinde gece yarısıydı. Bağdat Caddesi'nde yüz bin kişi vardı. Sonra yürüyüş yaptık, 350 ila 420 bin kişi vardı. Polislerden aldığımız rakamlar bunlar. Hiçbir olay olmuyor. Allah Allah Fenerbahçe'nin en mutlu gününde GS Store ateşlenecek! Olur mu yani, mantık alır mı? Almaz. Biz bu konuda açıklama yapmamıştık, hukuku, polisi bekledik. Şu andaki raporlar bu çerçeve içinde.

YEMEZLER İnsanlar başarısız olabilirler, yanlış kararlar alabilirler. Ben kimsenin kulübünün yönetimiyle ilgili eleştiri yapmam. Galatasaray camiası çok büyük bir camia ama bunu başkalarına sıçratmak ve bundan faydalanmak istiyorlarsa bunu tabiri caizse Türkçesi, yemezler!