SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

İspanya La Liga’da Villareal deplasmanında 2-0 geriye düşmesine rağmen 3-2 galip gelen Barcelona’nın muhteşem geri dönüşünden çok Brezilyalı yıldız Dani Alves’in yaşadıkları gündeme oturmuştu. Bir taraftar tarafından kendisine fırlatılan muzu yerden alıp ısırarak tepki gösteren Alves’in bu hareketi tüm spor kamuoyu tarafından alkış almıştı.

Villareal Kulübü’nün, ırkçı saldırıyı gerçekleştiren taraftarın tespit edildiğini ve kombinesinin iptal edildiğini duyurmasına rağmen bu ceza Dani Alves’i memnun etmeye yetmedi. Bunun yerine o kişinin spor kamuoyuna açıklanması gerektiğini savunan Alves ilginç de bir öneride bulundu.

Brezilya’da yayın yapan Radio Globo’ya konuşan Alves “Elimde olsa o taraftarın fotoğrafını çeker ve internette yayınlayarak onu utandırırdım” dedi. İspanyol politikacıları da eleştiren Brezilyalı sağ bek “Burada yabancılara karşı aşırı bir saldırı var. İspanya’yı dünyanın ilk medeniyeti olarak pazarlıyorlar ancak bu tip durumlarda arka planda kalmayı tercih ediyorlar. Hükümetin bu tür ırkçı hareketlere karşı yaptırımları arttırması lazım” şeklinde konuştu.

Kendisine bu kadar destek verileceğini tahmin etmediğini de sözlerine ekleyen Alves “Desteği görünce çok şaşırdım. Düşünmeden yaptığım bir hareketti ancak böyle bir konuda ilgi çekmesine sevindim. Bu hepimizi ilgilendiren bir konu” açıklamasını yaptı.