SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

SON üç haftadır galip gelemeyen ve Sivasspor'a da 3-0 yenilerek ikincilik basamağını bir kez daha Galatasaray'a kaptıran Beşiktaş'ta kazan kaynıyor. Taraftar yönetime, yönetim de teknik heyet ve futbol takımına kızgın. Orman, protestoları ise umursamadı.

SİVAS'ta alınan yenilgi üzerine maçın bitimini beklemeden stadı terk eden başkan Fikret Orman, yakın çevresine dert yanarak, “Yenilebiliriz ama yüreğimiz sahada olmalıydı” dedi. Teknik heyetten rapor isteyen Orman, takımdan umudunu da kesmiş değil. Siyah beyazlı başkan ikincilik için çekiştikleri Galatasaray'a göre fikstürlerinin daha kolay olduğunu belirterek, “Rakibimiz Trabzon deplasmanına gidecek. Kağıt üzerinde biz daha rahatız. Kalan 3 maçı kazanıp şampiyonlar ligi'ne direkt katılım hakkını elde edebiliriz” dedi.

TARAFTARLARDAN FUTBOLCULARA BAR TEPKİSİ Orman, Sivas'tan sinirli bir şekilde dönerken kendisini havaalanında protesto eden taraftarlar karşıladı. Hafta içinde Fenerbahçe'nin seyirci cezasının kaldırılması yönünde yapılan açıklamaya tepki gösteren taraftarlar ayrıca Gökhan Töre'nin silahla vurulduğu gece gezmesine de gönderme yapan mesajların yazılı olduğu dövizler açtı. Orman ise protestolara, “Kimseden korkmuyorum ve bir beklentimiz yok. İnandığım yolda yürüyoruz. Kim ne derse desin, Beşiktaş menfaatlerini benden daha iyi bilen olamaz. 5 kuruşun hesabını yapıyoruz” diyerek tepki verdi.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:11:10,