SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barcelona’dan Tito’ya ayin

Barcelona Kulübünce, geçen cuma günü 45 yaşında hayatını kaybeden teknik direktör Vilanova için duygu dolu anların yaşandığı ayin düzenlendi.

Güncellenme: 00:51, 29/04/2014
Barcelona’dan Tito’ya ayin

Tito’nun ailesi, Barcelona Kulübü’nün mevcut ve eski yöneticileri, teknik heyeti, futbolcuları ve taraftarları ile yaklaşık bin 500 kişinin katıldığı ayin, sokaklara kurulan dev ekranlardan da yayınlandı.

Ayinde konuşan Barcelona Kardinali Lluis Maria Martinez Sistach, “iyi ve alçak gönüllü bir insan” olarak tanımladığı Vilanova’nın “hayatında gösterdiği gayret ve çalışma kültürüyle örnek biri olduğunu “söyledi.

Tito’nun Barcelona teknik direktörü olduğunda yardımcılığını yapan Jordi Roura, “O Barcelonacılığa inanan biriydi” derken, “İş arkadaşım, dostum, kardeşim. Aramızdan ayrıldın ve seni ne kadar özleyeceğimizi tahmin bile edemezsin. Aramızda geçen konuşmalarda halen birbirimizin düşüncelerini daha iyi tanıyabileceğimiz birçok çok kelime eksik kaldı. Çok şeyleri paylaştık. Birlikte yaşadıklarımız, senin yokluğunda çekeceğimiz acılardan çok daha güçlü. Senin değerine her zaman büyük saygı duydum” sözleriyle ayine katılanlardan uzun süre alkış aldı.

Tito’nun çocukları da babaları için “örnek, kahraman baba” ifadelerini kullanarak konuşmalarını gözyaşları ile tamamladı. Barcelona Kulübü Başkanı Josep Maria Bartomeu Vilanova için “Seni her zaman kalbimizin en derin köşesinde taşıyacağız” dedi.

Ayinde Real Madrid Kulübü Dış İlişkiler Sorumlusu Emilio Butragueno, Valencia Kulübü Başkanı Amadeo Salvo, Bayern Münich’in eski teknik direktörü Jupp Heynkess de yer aldı.

Yayınlanma Tarihi:00:43,