SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig takımlarından Medical Park Antalyaspor, cumartesi günü sahasında karşılaşacağı Elazığspor maçının hazırlıklarına başladı.

Hasan Subaşı Tesisleri’nde teknik direktör Fuat Çapa yönetimindeki antrenmanda futbolcular, hafif koşunun ardından kondisyon ağırlıklı bir çalışma gerçekleştirdi, kaleciler ise ayrı çalıştı.

Teknik direktör Fuat Çapa, antrenman öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, Kasımpaşa maçının ilk yarısında yedikleri golden önce çok önemli pozisyonlar yakaladıklarını söyledi. İkinci devreye daha iyi başladıklarını, Semih ve Diarra ile çok net iki pozisyon yakaladıklarını belirten Çapa, “Ama ikinci bölgede kaptırmış olduğumuz toptan dolayı da yemiş olduğumuz gol var. Burada üzücü olan yakalamış olduğumuz pozisyonları değerlendirememek. Son üç karşılaşmaya baktığımız zaman son derece iyi pozisyonlara giriyoruz ama maalesef bu pozisyonları yeterince değerlendiremiyoruz. Futbol şansımızın da şu anda yanımızda olmadığını söyleyebiliriz, bu bir gerçek” diye konuştu.

Çapa, çok önemli bir avantajı kaybettiklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

“Kasımpaşa maçından puan almış olsaydık sadece bir takımı değil belki birden fazla takımı da yarışın içine sokmuş olacaktık. Maalesef geçen hafta puan alamadığımız için bundan sonraki süreçte maçlarımızı kazanıp rakiplerimizin almış olduğu sonuçlara bakmak zorunda kalacağız. Ama son güne kadar bunun da mücadelesini vereceğiz. Futbolda nasıl hakem 90 dakikayı bitirmediği sürece maç devam ediyorsa, biz de matematiksel olarak şansımız devam ettiği sürece bunu değerlendirmek istiyoruz. Çünkü şu anda umutlarımızın az ve başka takımlara bağlı olduğunu söylesek de belki cumartesi günü maçtan sonra değişik şeyler söyleyebiliriz. Onun için ümidimizi kaybetmiyoruz, gereken ciddiyeti ve samimiyeti ilk günkü gibi devam ettiriyoruz. Umarım cumartesi günü alacağımız galibiyetle ve şansın bize dönmesiyle, hep birlikte değişik senaryolar çizeriz.”

Hakan ve Enoh’un sakatlığının devam ettiğini, İnsa’nın ise büyük olasılıkla sezonu kapattığını ifade eden Çapa, Giray’ın sakatlığından dolayı bu hafta oynayamayacağını da sözlerine ekledi.