SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Alaatin Metin’in yazısı…

ENGELLENMEZSEK SENEYE DE ŞAMPİYONUZ F.Bahçe Başkanı, “4. yıldızı çoktan takmıştık. Ama hep ceketimizden aşağı çekildik” dedi. “Bizim karakterli, çok düzgün, çok iyi kadromuz var. 1-2, bilemedin 3 futbolcu transfer edeceğiz. “F.Bahçe'nin geleceği Alper, Salih Uçan, Hasan Ali'nin üzerine olacak. Tabii yıldız da alacağız.”

KİMSEYE ZARAR VERMEYİN Taraftarlar, Aziz Yıldırım'ı stattan köprü çıkışına kadar konvoyla uğurladı. Kimisi korna çaldı, kimisi bayrak salladı. Bir grup da o yağmura rağmen camı açıp “En büyük başkan” diye bağırdı. Aziz Yıldırım arabasını durdurarak, “Sevinmek sizlerin hakkı ama ne olur ne kendinize ne başkasına zarar vermeyin” diyerek taşkınlık yapmamalarını istedi.

AKLINDAKİ 2006 DENİZLİ VARDI Başkan Aziz Yıldırım'ın en mutlu gecesiydi. Keyiften puro içti. Aklında Denizli'de 2006'da kaybedilen şampiyonluk vardı. Bana dönerek, “4. yıldızı çoktan takmıştık. Ama hep ceketimizden aşağı çekildik” dedi. Sonra şöyle konuştu: “Engellenmezsek gelecek sene de şampiyon oluruz.”

F.BAHÇE’NİN GELECEĞİ BU GENÇLER Nedenini anlattı: “Bizim karakterli, çok düzgün, çok iyi kadromuz var. Bir, iki, bilemedin üç futbolcu transfer edeceğiz. F.Bahçe'nin geleceği Alper, Salih, Hasan Ali'nin üzerine olacak. Tabii yıldız da alacağız.”

FUTBOLCULAR BAŞKANA SARILDILAR Futbolcular gelmeye başladılar. Kuyt, Alves, Meireles, Cristian, Volkan eşleri ile gelmişti. Salona giren Başkan’ın yanına gelip boynuna sarılıyordu. Zaten maçtan sonra soyunma odasında futbolcular, bu şampiyonluğu başkana armağan etmişler. Başkan hepsiyle ilgilendi.

Futbolcular gurur taraftarımız güç Gecenin ana konusu hep Aziz Yıldırım'dı. Herkes onu tebrik ediyordu. O ise “Bu başarı takımın, hocanın, teknik kadronun, taraftarların, herkesin” diyordu. Taraftarların acı çektiklerini, sıkıntı yaşadıklarını, onların da mutlu olmaya haklarının olduğunu söyleyerek futbolculara, “Söz verdiniz sözünüzü tuttunuz. Bu taraftarlar her şeye layık. Nasıl sizler F.Bahçe'nin gururuysanız taraftarlar da en büyük gücü” cevabını verdi.

Billionaire kapanıyor Başkan Aziz Yıldırım bir ara İdari Menajer Hasan Çetinkaya'dan önemli bir istekte bulundu. “Konuşun, hafta ortasında bir yer kapatalım. Eşlerimizle beraber hep beraber şampiyonluğu kutlayalım. Hanımların da çok büyük emeği var. Futbolculara söyle hangi sanatçıyı istiyorlarsa onu da getirelim” dedi. Billionaire’i kapatıp orada şampiyonluğu kutlayacaklar.

Hapse biz girelim Papermoon’da taraftarlar, Başkan’a “Senin için hapse biz girelim. Gerekirse hapishanenin önüne çadır kurup seni 2 yıl orada bekleriz” dedi.

Papermoon'dan içeri girdiğimiz vakit, taraftarlar ayağa kalkarak başkana “Büyük başkan” diye tezahürat yaptılar, meşaleler yaktılar. Yıldırım, “Aman yangın çıkmasın” diye ikaz etti. Garsonlar G.Saraylı olan dahi F.Bahçe forması giymişti. Kendisine hizmet eden hasta G.Saraylı Hasan'a “Bu forma sana yakışmış” diye takıldı, anı olarak fotoğrafını çektirdi. Masada Abdullah Kiğılı, Mahmut Uslu, Nihat Özbağı, Serdar Erkan vardı. Forma giymiş taraftarlar başkanın yanına gelerek kimi fotoğraf çektirdi kimi imzalı forma aldı.

2 YIL BEKLERİZ Ama hepsinin söylediği 4 söz vardı: 1-Başkan seni çok seviyoruz 2-İyi ki sen varsın. 3-Senin için hapse biz girelim. 4-Gerekirse hapishanenin önüne çadır kurup seni 2 yıl orada bekleriz.

120 kişiyle rekor fotoğraf Duygulanmıştı Başkan. Gecenin ilerleyen saatlerinde Mahmut Uslu, Başkan'a dönerek “Helal olsun sana. Saymışlar 120 kişiyle fotoğraf çektirmişsin. Bu bir rekordur” dedi. Başkan kimseyi kırmadı, ama en çok da F.Bahçeli formalılar gelince duygusallaştı. Parma maçında yönetimin cebinden para vererek forma yaptırıp taraftara dağıtıldığı günü anlattı.

1 milyon dolar ciro Abdullah Kiğılı'nın telefonu çaldı, gür sesiyle “Öyle mi… Müthiş” dedi. Herkes “Ne oluyor?” diye merak etti. Kiğılı, “Rekor kırmışız başkan. 1 milyon dolarlık ürün satmışız” dedi.

Seneye de ilk maçı kaybedelim Masaya Ali Koç, Ferit Şahenk ve Levent Kızıl geldiler. Başkanı tebrik ettiler. Ali Koç, “Başkan seneye de sezona ilk maçı kaybederek başlayalım. 100. yılda da böyle olmuştu. Bu bize uğurlu geliyor” dedi.

Dinçkök’ten ışık Şahenk’ten davet Ünlü sanayici Ali Dinçkök, Akmerkez'i özel sarı-lacivertli ışıklarla donattı. Ferit Şahenk, “Bütün takım gelsin Felix diye yerim var. Hepinizi oraya çağırıyorum” diye nazik bir davette bulundu.

Alper gibi tıraş ol Cristian Başkan Aziz Yıldırım, Alper'in kesilmiş saçlarını görünce, “Sana bu çok yakışmış, böyle kal” dedi.  Cristian'a dönerek, “Asıl senin saçının kesilmesi lazım, Alper gibi” diye takıldı. Cristian da “Hemen yarın kestiririm başkan” yanıtı verdi.

Lefter formalı Volkan Gecenin en şıkı Mehmet Topuz'du. Saçlarını arkaya toplayarak topuz yapmış, yelekli bir takım elbise giymişti. Volkan ise ceketinin içinde sarı-lacivert çubuklu Lefter forması vardı. Futbolcular Volkan'a takıldılar, o da “Bu gece bunu giydim” cevabını verdi.

Çocukları uyutup geldiler Volkan ile Mehmet Topal geceye geç geldiler. Nedeni de ikisinin de çocuklarını uyutup dışarı çıkmalarıydı.

Reina’da dikkat edin Futbolcular, Papermoon’daki şampiyonluk yemeğinin ardından Reina’ya eğlenmeye gitti. Başkan Aziz Yıldırım, futbolcuları uğurlarken “Aman dikkat edin, lig bitmedi kendinize dikkat edin” dedi.

Şampiyonuz İzmir’de kalın Menajer Hasan Çetinkaya, “Başkanım futbolcular Akhisar maçında İzmir'de kalmak istiyorlar. Sabah da oradan maça gidiyorlar.” Dedi. Başkan da “Nasıl olsa lig bitti, şampiyonsunuz, İzmir'de kalın” dedi. Takım Swissotel de kalacak.

Yayınlanma Tarihi:11:43,