SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

İtalya Serie A’da kötü günler geçiren Milan’da Teknik Direktör Clearence Seedorf ile hırçın futbolcu Mario Balotelli arasında Roma maçında yaşananlar, İtalyan medyasında uzun süre gündemden düşmemişti. Oyundan alındıktan sonra Seedorf ile tartışan, ardından spor yorumcularına sataşan Balotelli’nin hareketleri büyük tepki çekerken, İtalya medyası konuyu yıldız futbolcunun Milli Takım’a alınmamasına kadar getirmişti.

Ancak olayın içinde yer alan Teknik Direktör Seedorf, medyanın Balotelli’ye fazla yüklendiğini savundu. Futbolcusuna destek çıkan Hollandalı çalıştırıcı “Balotelli kendisini geliştiren bir futbolcu. Bana sadece oyundan neden alındığını sordu. Olgun bir şekilde onu oyundan neden aldığım hakkında konuştuk. Oyundan çıkarken aşırı tepki gösterdiğini düşünmüyorum. Hatalı pasları nedeniyle takım arkadaşlarına saygısızlık yaptığı söyleniyor. Bu durumla kariyerim boyunca defalarca karşılaştım. Sahada her zaman istediklerinizi yapamayabilirsiniz dedi.

Medyanın Balotelli’nin gelişimine katkıda bulunmadığını da sözlerine ekleyen Seedorf “Onunla sık sık konuşuyor ve eksikleri hakkında eleştirilerde bulunuyorum. Ama bunu medyanın önünde yapmıyorum. Özel olarak anlatıyorum. Medya da onun olumlu hareketlerini hiç ön plana çıkartmıyor. Sanki ‘Balotelli bir şey yapsa da eleştirsek’ der gibi davranıyor” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:17:04,