SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

İngiltere Premier Lig’de sahasında oynadığı kritik Chelsea karşılaşmasını kaybederek şampiyonluk yolunda ağır yara alan Liverpool’un Menajeri Brendan Rodgers, karşılaşmanın ardından Jose Mourinho’ya yüklendi.

İngiliz medyasının ‘Otobüs’ benzetmesini kullanarak meslektaşına sataşan Rodgers “Bir otobüs ile baş edebilirdik. Ancak Chelsea iki otobüs birden park etmişti” diyerek Mourinho’nun defansif oyun anlayışını eleştirdi. Rodgers, Chelsea’nin kendilerinin aksine sahaya sadece gol yememek için çıktığını belirtti.

Mourinho’nun aşırı savunma yaptığını da sözlerine ekleyen Rodgers “Savunmayı çok derinde kurdular. Böyle teknik adamlık yapmak kolay. Savunmada altı kişi, önlerinde de üç orta saha oyuncusu ile savunma yaptılar. Kaleciyi de sayarsak rakip 18 içinde 10 futbolcuyu geçmemiz gerekiyordu. Böyle bir defansı aşmak imkansız” dedi.

Mourinho’yu eleştirileri bununla da sınırlı kalmayan Rodgers “Benim söylediklerime karşılık olarak Jose bana muhtemelen CV’sini gösterecektir. Ama benim teknik adam anlayışım öyle değil. Bence taraftarlara zevk veren futbol ortaya koymalıyız. Maçın başından sonuna kadar vakit geçiren, uzun toplar ve taçlar ile gol arayan, takım halinde topun arkasında geçen bir takıma karşı göze hoş gelen futbol sergileyemezsiniz” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:13:22,