SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de bitime 3 hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Fenerbahçe’nin Hollandalı futbolcusu Dirk Kuyt’un kariyerinin ilk lig şampiyonluğunu elde etmesi, ülkesindeki medya kuruluşlarında geniş yer buldu.

Fenerbahçe’nin şampiyonluk kutlamalarına yer veren Hollanda’daki gazete ve televizyonlar, haberlerde daha çok kariyerinde ilk kez lig şampiyonluğu yaşayan Hollandalı futbolcu Dirk Kuyt’un yaşadığı heyecanı ön plana çıkardı.

Fenerbahçe’nin 107 yıllık tarihinde 19’uncu şampiyonluğunu kazandığını belirten NOS televizyonu, daha önce oynadığı Liverpool ve Feyenoord takımlarında şampiyonluk deneyimi yaşayamayan Dirk Kuyt’un bu heyecanı ilk kez tattığına dikkati çekti.

De Telegraaf gazetesi ise “Kuyt Fenerbahçe ile şampiyon” başlığını kullandığı haberinde, İstanbul’da büyük kutlamalar yapıldığını yazdı. De Telegraaf, Fenerbahçe forması altında şampiyonluk yaşayan Kuyt’un değerlendirmelerine de yer verdi. Taraftarların sevgi gösterisinden övgüyle bahseden Kuyt, “Pierre van Hooijdonk bana biraz anlatmıştı ama bu kadarı hayallerimin ötesinde” yorumunu yaptı.

“Dirk Kuyt ilk şampiyonluğunu Fenerbahçe’yle elde etti” başlığını tercih eden AD gazetesi, yıldız futbolcunun oğluyla sevinç gösterisi yaptığı bir fotoğrafı kullandı.

Haberde, kariyerinde ilk kez lig şampiyonluğuna ulaşan 33 yaşındaki Kuyt’un bu sezon oynadığı 31 maçta attığı 10 golle Fenerbahçe’nin başarısına önemli katkı yaptığı hatırlatıldı. Gazete, şampiyonluğu elde etmesine rağmen sarı-lacivertlilerin bu yıl Şampiyonlar Ligi’ne katılamayacağı bilgisini de verdi.