SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çakıroğlu’ndan tarihi Trabzonspor itirafı

Trabzonspor'da yönetiminden istifa eden Sebahattin Çakıroğlu, "Biz Trabzonspor Kulübüne gelmiş geçmiş en büyük zararı veren ekibiz" diyerek sözlerini tamamladı.

Güncellenme: 10:19, 29/04/2014
Çakıroğlu’ndan tarihi Trabzonspor itirafı

Trabzonspor’da Sebahattin Çakıroğlu, yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

Çakıroğlu, Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde düzenlediği basın toplantısında, bir yıla yakın yönetim kurulu üyeliği görevinde bulunduğunu, yönetme tarzı konusunda Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile derin fikir ayrılıkları nedeniyle daha önce başkan yardımcılığı görevinden istifa ettiğini belirtti.

Hiç istemediği halde bu durumun dışarıya “amacını aşan ve Trabzonspor’a karşı fırsat kollayan mihraklara malzeme verecek şekilde” yansıtıldığını ifade eden Çakıroğlu, şöyle devam etti:

“Benim mevcut başkan ile yönetimsel düşünce ayrılığım devam etmekte ve aramızdaki görüş ayrılığı giderek büyümektedir. Bu durumun Trabzonspor’a yakışmayacağı gibi katkı da sağlamayacağı aşikardır. Özellikle Trabzonspor’un Avrupa kupalarına katılma ihtimalinin çok arttığı bugünlerde, benimle mevcut başkanın arasındaki düşünce ayrılıkları üzerinden Trabzonspor’un yıpratılmasına hiçbir samimi Trabzonsporlunun gönlü razı olmayacağı gibi benim de gönlüm razı olmuyor. Bu kritik dönemde Trabzonspor’umuzun başarısı için gerekil en önemli şeyin birlik ve beraberlik olduğuna inancım ve bugün için doğru olanı yapmak adına yönetim kurulu üyeliğinden istifa ediyorum. ”

Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çakıroğlu, sezon bitiminde istifayı düşündüğünü ancak Trabzonspor’a zarar vermemek için kararı bugün açıkladığını kaydederek, “Trabzonspor, Hami hocayla da iyi bir ivme yakaladı. İnşallah Avrupa kupalarına katılma şansını yakalar. Yönetimin Hami hoca ile devam etmesi benim yürekten isteğimdir” ifadelerini kullandı.

Çakıroğlu, “Sezon bitiminde bir değişiklik veya birlik, beraberlik adına bir araya gelinmesi gerekir mi” biçimindeki soruya, “Trabzonspor’un bir tek ihtiyacı var. Senelerdir görüyoruz, Trabzonspor’un ne bir paralı başkana ne bir başka güçleri olan birine ihtiyacı var. Trabzonspor’un sadece birlik ve beraberliğe ihtiyaç var. Mevcut yönetim kurulunun başkanının da bunları düşüneceğini göz ardı etmeyeceğini düşünüyorum. Kendi inisiyatifindedir. 15 kişilik yönetimden 6 kişi mi 8 kişi mi istifa etti. Yeni arkadaşlarla görev veya yetki tazelemeye gidebilir veya gitmeyebilir” yanıtını verdi.

GÖREV ALACAK MI?

Çakıroğlu, olası bir genel kurulda göreve talip olup olmayacağı konusunda ise şunları söyledi:

“Trabzonspor’un kim başkan olacak diye bir sorunu yok. Trabzonspor’un paralı başkana ihtiyacı yok, bütünlüğe ihtiyacı var. Trabzonspor’un lobisi, gücü, eski Anadolu kulüpleriyle olan bağları, Trabzonluluğun dışarıya olan sempatisi geri getirilmeli. Bir yolda bir savaşa çıktıysanız en kötü ihtimalle arkanızda sizi seven birileri olması lazım. Bunları bir araya getirecek her kim olursa biz o insanlarla göreve hazırız. Önce genel kurul kararı olması lazım. Olduktan sonra Trabzonspor taraftarı olarak buradayım. Bir Trabzonspor taraftarına ne görev düşerse, orada bize hangi görev düşerse onu yapmaya hazırım. Şu an için olağanüstü genel kurul kararı alınırsa hata yaparlar. Trabzonspor, 3 maçını alıp Avrupa hakkını kazanmalıdır. Ondan sonra yeni sezon için ya güven oyu alınmalı ya da gelecek olan insanların ara dönemde yeni takım kurmalarına müsaade etmeleri gerekiyor.”

Çakıroğlu, “Pişman mısınız” şeklindeki bir soru üzerine de “Pişman olmasaydım istifa etmezdim. Biz Trabzonspor Kulübüne gelmiş geçmiş en büyük zararı veren ekibiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Çakıroğlu yönetim kurulundan istifa etti

Yayınlanma Tarihi:14:21,