SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çıplak oynayın

28 Nisan 2014

İyi oynayıp kaybedersin, kimse ağzını açmaz!

İyi bir mücadele göstermeden pozisyon bulursun ancak değerlendiremezsin, yine kimse ağzını açmaz!

Hatta ve hatta kötü oynayıp yenilirsin, çok az kişi ağzını açıp eleştirir!

Peki ya Sivasspor karşısında olduğu gibi hiç oynamazsan! İşte o zaman tüm dengeler değişir. İnsan insana sorar “bu topçular oynadıkları kulübü mü karıştırıyor?” diye!

Düşünsenize; sezon başında oyuncu transfer ediyorsunuz, şampiyonluk kazanmak için, olmadı Şampiyonlar Ligi için. Ama siz, oyuncu Beşiktaş kulübüne imza attı sanarken, o gidip gece kulübüne imza atıyor. Beşiktaş’a attığı imzanın ardından gece kulüpleriyle görüşmelere başlıyor. İlk teklifi Reina’dan alıyor. Oranın popülaritesi düşünce Bedroom’a imza atıyor. Ancak gelen teklif o kadar cazip ki ne kadar çok arkadaşını getirirsen karizman da aynı orantıyla yükseliyor. O da toplayıp arkadaşlarını gidiyor Bedroom’a! Kimse de ağzını açıp sormuyor: Oğlum senin kendi Bedroom’un yok mu?

Yaşı biraz yetenler bilir. Süleyman Seba zamanında da futbolcular fazla dışarı çıkınca tribünler bağırmıştı “biz misafirperveriz, Türkçe’ye de bekleriz” diye. O zamanların güzide gece kulüplerinden biriydi Türkçe. Sonra aklı yetmez bir kaç topçu gitmişti Türkçe’ye! Kapıda karşılama heyetini görünce anlamışlardı gerçeği! Bir sonraki hafta içlerinden şöyle geçirmişti bir çoğu: Keşke formayı çıkartıp çıplak oynasaydık da bu formayı rezil etmeseydik!

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek