SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aslan Avrupa aşkına kükredi

28 Nisan 2014

GALATASARAY dün gece üst düzey bir futbol oynamasa da Avrupa'ya gitme işini ciddiye aldığı için disiplinli mücadele etti ve maçı lehine çevirmeyi başardı. Sneijder ile Selçuk arasında bir sorun olduğu görülüyor. Çünkü maç içinde ikili arasında ciddi bir işbirliği olmadı; küs gibi oynadılar.

MANCİNİ'YE baktığımızda ise “Sezon bitse de gitsem” havasındaydı. Ne bir heyecanı, maça karşı ne bir motivasyonu vardı. Yine iyi mücadele eden bir Melo sahadaydı. Ancak Elazığspor forveti biraz becerikli olsaydı, özellikle ikinci yarının başında maç lehlerine dönebilirdi. Ancak yine de kapasitelerini üst düzeyde kullanmaya çalıştılar. Özellikle kaleci Ivesa ve Deniz Yılmaz başarılı bir performans sergilerken, ihraç edilene kadar gösterdiği oyunla Tanju iyiler arasında yer aldı.

BU sezon bitti ancak Elazığ Atatürk Stadı'nın zeminine bir çözüm bulunmalı. Zemin çok sert olduğu için futbolcuların pas ve şut yüzdeleri oldukça düşüktü; ayrıca bana göre Muslera da zemin yüzünden sakatlandı. Daha önce kupa maçında Aydın Yılmaz'ın sağ ayak bileği de bu sahada kırılmıştı. Aydın bu zemin yüzünden hala sahalarda yok; belki Muslera da olmayacak. Adının önünde “Süper Lig” olan bir organizasyona bu sahalar yakışmıyor.

BANA göre gecenin en kötüsü hakem Barış Şimşek'ti… Şimşek öylesine talihsiz kararlar verdi ki; akıl alır gibi değil… Maçın hemen başında Ivesa'nın Hajrovic'e yaptığı hareket hem kırmızı kartı, hem penaltıyı gerektiriyordu. Hadi Barış göremedi de; oradaki çizgi hakemi ne iş yapar merak ediyorum! Sarı kart değerlendirmelerinde de önemli yorum hataları yaptı. Oyundan ihraç edilen Tanju'nun da kale arkasında oturup maçı izlemesi “4. hakem” olgusunu akıllara getirdi.

Ayrıca matematiksel olarak şampiyonunu ilan eden Fenerbahçe'yi de kutluyorum…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek