SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Eski çalıştırıcısı Tito Vilanova’nın hayatını kaybetmesi sonrası moral olarak çöken Barcelonalı futbolcularına Eric Abidal’den sürpriz ziyaret.

Barcelona forması giydiği dönemde yakalandığı kanser hastalığını yenerek yeniden yeşil sahalara dönmeyi başaran Fransız yıldız, eski takım arkadaşlarını zor günlerinde yalnız bırakmadı. Vilanova’yı kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan Barcelonalı futbolcuların morali, Abidal’in ziyareti ile biraz olsun yerine geldi.

Barcelona’nın çok büyük bir aile olduğunu söyleyen Abidal “Arkadaşlarımı yalnız bırakamazdım. Hem Barcelona ailesi hem de Vilanova’nın yeri benim için çok özel. Onunla sık sık konuşur ve birbirimize destek olurduk. Uzun yıllar birlikte forma giydiğim arkadaşlarıma destek vermem gerektiğini düşünüyorum. Böyle bir dönemde burada olmak benim için hayati derecede önemli” dedi.

Abidal, Barcelonalı futbolcuların Villareal ile oynadıkları karşılaşma ile ilgili “Konsantre olmakta zorlandılar. Zaten aksi bir durum da beklenemezdi. Üzücü ve zor bir dönemden geçiyorlar” açıklamasını yaptı.