SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de 2013-2014 sezonunun şampiyonu Fenerbahçe’nin teknik direktörü Ersun Yanal, camianın bütün unsurlarıyla beraber çok iyi bir takım oyunu sergileyerek bu başarıyı elde ettiklerini söyledi.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki Çaykur Rizespor ile 0-0 berabere kaldıkları maçın ardından yapılan şampiyonluk kutlamalarından sonra düzenlenen basın toplantısına, sezona yenilgiyle başladıkları Torku Konyaspor maçı sonrası yaptığı “Biz şampiyon olacağız, bizden sonraki sıralama rakiplerimizin arasında geçecek” ifadelerini hatırlatarak başlayan Yanal, “Bu sözümüzü tuttuğumuz için oldukça mutluyuz” dedi.

Fenerbahçe’nin birçok alanda mücadele ettiği sezonda iyi bir süreç yönetimi ortaya konulduğunu anlatan Yanal, şunları kaydetti:

“Başkanımız, yönetim kurulu özellikle bu mücadele konusunda Türkiye’de belki de dünyada örneği görülmemiş bir sivil toplum örgütünün nasıl duruş sergileyeceği konusunda önemli bir duruş sergiledi. Bu duruşun gücünü her zaman hissettik ve sahanın içinde kaldık. Sahanın içinde kalırken de 24-25 oyuncumuzun sadece futbol ve sonuçla ilgilenmesini sağladık. Tabii ki inişlerimiz çıkışlarımız oldu. Avrupa’dan men edildik. ‘Kırılmalar yaşanacak’ dendi ama daha çok kenetlendik. Biz büyük bir aileyiz tablosu her zaman gündemdeydi. Bunu futbolumuza yansıttık. Uzun bir sürecin içerisinde övgü aldığımız çok oldu. Futbol adına bana göre bugün en çok orta yapan, en çok şut atan, en çok 3. bölgede oynayan, ayağında en çok top tutan, en çok korner kullanan, duran toptan gol atan, en çok rakiplerine karşı üstünlük kuran takım olduk. Bu konuda oyuncularımı kutluyorum. Disiplinli ve özverili çalıştılar. Bu işin baş mimarları onlar, hem işçilik yaptılar hem mühendislik.”

Başkan Aziz Yıldırım’ın duruşu ve kendilerine verdiği desteğin de çok önemli olduğunu anlatan Yanal, “O iki dalda da mücadele ediyordu. Bu mücadelesinde de biz yine destek gördük. Ona teşekkür ediyoruz. Tabii ki yönetim kurulu da aynı şekilde desteğini her zaman sürdürdü. Bizi belki de en kaliteli şekilde ihtiyaçlarımızı karşılayacak düzeni elinde tuttu ve destek oldu. Bize sonuç kaldı. Her şeyden önemlisi bu gücü ortaya koyacak önemli bir kitle taraftarımızdı. Onlara binlerce kez teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Teknik heyetteki çalışma arkadaşlarına, sağlık ekibine ve tüm görevlilere teşekkür eden Yanal, “Herkes elbirliğiyle çalıştı. Hiçbir zaman bizi yalnız bırakmadılar. İyi bir takım oyunu oynadık. Tüm arkadaşlarımın hepsine teşekkür ediyorum. Bu şampiyonlukta herkesin ciddi payı olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:22:45,