SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor’un Teksas Taraftar Grubunun lideri Selim Kurtulan, kulübün 16 Mayısta yapılacak olağanüstü genel kuruluna ilişkin, “Teksaslılar olarak Sayın Mesut Mestan’ı Bursaspor başkanlığına davet ediyoruz” dedi.

Kurtulan, taraftar grubunun diğer üyeleriyle Merinos Tren İstasyonu’nda düzenlediği basın toplantısında, Bursaspor’un bazı taraftar grupları ve derneklerinin Mesut Mestan’ı kongrede başkan adaylığına davet etmesi üzerine bu açıklamayı yapma zorunluluğu hissettiklerini belirtti.

Teksas olarak Bursaspor tribünlerinde birlik ve beraberlikten yana olduklarını vurgulayan Kurtulan, diğer taraftar grubu ve derneklerin bu çağrısını olumlu karşıladıklarını ifade ederek, “Teksaslılar olarak Sayın Mesut Mestan’ı Bursaspor başkanlığına davet ediyoruz. Biz kimseye ‘şuna oy at’ demiyoruz. Mesut Mestan güzel bir liste kursun, şehrin dinamikleri de onu desteklesin ve o da Bursaspor’u bir yerlere getirsin” diye konuştu.

Kurtulan, mevcut yönetimin aldığı olağanüstü genel kurulun ardından kentin önde gelenlerinden adaylıkla ilgili bir açıklama beklediklerini dile getirerek, “Şehrin ileri gelenleri ve bu şehirde çok para kazanan insanları bekliyorduk aday olsunlar diye ama ne yazık ki aldığımız bilgilere göre o büyüklerimiz bu işe talip değiller” dedi.

Mesut Mestan’ın adaylığıyla ilgili taraftar grubu olarak hiçbir menfaatlerinin bulunmadığını ifade eden Kurtulan, “Mesut Mestan şampiyon olduğumuz sene genel kaptandı. Transfer başarılarıyla ve yöneticilik vasıfları nedeniyle Mesut Mestan’ı göreve çağırıyoruz” görüşünü iletti.

Kurtulan, “Mesut Mestan ile görüşmeniz oldu mu?” sorusunu, “Bir kez telefonla görüşmemiz oldu. Kendisine, ‘taraftar seni istiyor’ dedik. O da bize ‘siz bilirsiniz, biz her zaman göreve talibiz ve hazırız. Biz Bursa çocuğuyuz’ dedi” şeklinde yanıtladı.

– E-bilet konusu

Bursasporlu taraftarlar olarak e-bilet uygulamasına karşı olduklarını belirten Kurtulan, tüm taraftarlar olarak toplu bir eylem düzenleyeceklerini bildirdi.

Taraftar gruplarıyla yaptıkları görüşme sonucu sezon başında aldıkları kombine kartları toplayıp Türkiye Futbol Federasyonuna (TFF) göndereceklerini anlatan Kurtulan, “Artık gerisini onlar düşünsün” dedi.

Kurtulan, Bursaspor’a verilen cezalara da değinerek, “Bursaspor bence bu cezaları hak etmiyordu. ‘Acaba biz niye ceza aldık?’ diye bütün taraftarlar, bütün şehir sorması lazım. Biz küfür etmedik ceza aldık Kayseri’de. Niye acaba? Biz kendi kendimize ceza aldırdık ama niye, taraftarlarla yüzleşmeye korktular bu kadar basit. Bursaspor’un üzerine oynuyorlar bu sene. Hakemler oynadı, TFF oynadı, şehrin dinamikleri oynadı” ifadesini kullandı.