SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’de, kendi sahasında Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’a 2-1 yenilerek ligden düşen TKİ Tavşanlı Linyitspor Teknik Direktörü Ali Nail Durmuş, ”Kendi adıma bugün bir başarısızlık varsa, bu takım düşmüştür bunun sorumlusu benim” dedi.

Durmuş, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, TKİ Tavşanlı Linyitspor’un küme düşmesinden dolayı üzgün olduğunu söyledi.

Futbolun çok farklı bir oyun olduğunu, yarını ve dünü olmadığını belirten Durmuş, şöyle konuştu:

”Futbolda bugün var ve bugün bu yaşanıyor. Yarın belki bambaşka bir hedefi olur, merkezi olur TKİ Tavşanlı Linyitspor’un. Bugün bu kademeden düşmenin ciddi anlamda nedenlerini sorgulamak gerekir. Doğru sorgulama yapılırsa, ilerisi için çok iyi noktaya gelir kulüp. Maça gelince devre arasında oyuncularımla konuşurken, gayemizin ligin sonuna kadar ligi taşımak ve finalleri oynamaya hazırlanmak olduğunu söyledim. Biz geçen hafta Bolu’da final oynadık kaybettik, bugün Gaziantep Büyükşehir’le final oynadık ve kaybettik. İki tane final kaybettik. Biz bu iki finalden 4 puan çıkarsaydık, bu ligde kalırdık. Şimdi bir maçımız daha var. Bu ruh haliyle bu maçı nasıl oynayacağız. Ben oyuncu arkadaşlarıma bugüne kadar ortaya koydukları mücadele, efor ve çaba için taraftarın gösterdiği destek ve yine yönetiminde ortaya koyduğu mücadele için teşekkür ediyorum. Kendi adıma bugün bir başarısızlık varsa, bu takım düşmüştür bunun sorumlusu benim. Bu yüzden oyuncularımı ve emeği geçen herkesi kutluyorum ama kalmayı hak eden bir kademeyi ve bu mücadelenin karşılığını alamadıkları için de çok üzgünüm.”