SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Öyle bir zam istedi ki…

Veli Kavlak'ın menajeri Max Hagmayr, yıllık 400 bin euro alan oyuncusunun ücretinin 1.6 milyon euroya çıkarılmasını, aksi halde imza atmayacağını söyledi.

Güncellenme: 14:13, 27/04/2014
Öyle bir zam istedi ki…

Beşiktaş’ta Veli Kavlak şoku yaşanıyor. Geçen hafta içinde İstanbul’a gelen Veli Kavlak’ın menajeri Max Hagmayr’ın siyah-beyazlı yönetimle genç oyuncunun sözleşmesini uzatmak için masaya oturduğu fakat sonuç alamadığı ortaya çıktı. 400 bin euro garanti para ve 15 bin euro maç başı kazanan Veli’ye yönetimin, 900 bin euro ve maç başı 25 bin euro teklif ettiği; Avusturyalı menajerin ise 1.6 milyon euro garanti paradan aşağıya imza atmalarının söz konusu olmadığını söylediği bildirildi.

Yönetimin “%400 zam” isteyen Avusturyalı menajerin bu isteği karşısında büyük şaşkınlık yaşadığı; Max Hagmayr’ın istedikleri şartlarda sözleşme olmazsa Veli’nin kontrat yenilemeyeceğini ve 2015’in Ocak ayında kendisiyle ilgilenen takımlardan birisiyle sözleşme imzalama tehdidinde bulunduğu belirtildi.

RAPID’DE ÇOCUK, BEŞİKTAŞ’TA ERKEK!

Avusturya medyası, Veli Kavlak için ilginç bir ifade kullandı. Gazeteler genç oyuncu için, “Veli Kavlak, Rapid Wien’den ayrılırken ‘bebek yüzlü’ bir futbolcuydu; Beşiktaş’da saçı sakalı uzadı, adeta küçük bir çocukken şimdi erkek oldu. Veli’yi Almanya’dan Stuttgart ve Schalke istiyor” diye yazdı.

Fotomaç