SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Memnun: “Akıllı oynadık”

Galatasaray Odeabank Antrenörü Ekrem Memnun, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi play-off final serisi ikinci maçında Fenerbahçe'yi akıllı ve kararlı oynayarak, yendiklerini söyledi.

Güncellenme: 17:37, 27/04/2014
Memnun: “Akıllı oynadık”

Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanan ve 69-59 kazandıkları maçın ardından açıklamalarda bulunan Memnun, seride 2-0 öne geçtiklerini ve saha avantajlarının hala devam ettiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Final serilerinin ikinci maçı her zaman çok zorlu geçer. Fenerbahçe’yi çok sert bekliyorduk. İlk periyotta beklediğimizden daha fazla fark oldu. Bunu suni olarak yorumluyorum. İkinci yarı çok yakın gitti. Rakibimiz, potansiyelli bir takım ve çok iyi oyuncuları var. Akıllı oynadığımızı düşünüyorum. Kararlıydık, iyi müdafaa yaptık. Daha iyi savunma ribaundu alabilseydik, bizim için daha rahat bir maç olabilirdi.”

Serinin geçen iki maçını çok iyi analiz etmeleri gerektiğini anlatan Ekrem Memnun, “Neleri geliştirdik, neleri daha iyi yapabiliriz, nerede yanlış yaptığımızı konuşacağız. Antrenmanlarda bu yönlerimizi geliştirmeye çalışıp, deplasmana kazanmak için gideceğiz. Kolay bir seri değil. Şu ana kadar gelinen noktadan çok memnunuz ama henüz bitmiş bir şey yok. Maç maç oynayıp, sakin kalıp, kazanmak için ne gerekiyorsa sahaya yansıtmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Sarı-kırmızılı takımın kaptanı Işıl Alben, mücadeleyi kazandıkları için mutlu olduklarını aktararak, “İyi oyunculardan kurulu bir rakibe karşı oynuyoruz. Bugün taraftarımız da iyi bir itici güç oldu. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Bir galibiyete daha ihtiyacımız var. Bu doğrultuda elimizden gelen bütün mücadeleyi göstereceğiz. Umarım kalan maçlarda da güzel basketbol oynanır. Deplasmana kazanmak için gideceğiz” şeklinde görüş belirtti.