SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray-Beşiktaş maçında kaleci Tolga Zengin'in gözüne lazer tuttuğu gerekçesiyle gözaltına alınarak savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılan özel bir şirkette yönetici Mehmet D. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Savcılık Tolga Zengin'in “Yaralanmadım. Şikayetçi değilim” ifadesi üzerine Mehmet D. hakkında yaralamaya sebebiyet vermek suçundan takipsizlik verdi. Savcı Mehmet D. hakkında 1 yıl süre ile seyirden men yasağı vererek 6222 sayılı sporda şiddeti önleme kanuna muhalefet suçundan 100 lirapara cezasına çarptırdı.

Türk Telekom Arena Stadı’nda gerçekleşen Galatasaray-Beşiktaş maçının 37-38 dakikası oynanırken meydana gelen penaltı pozisyonunda Beşiktaş kalecisi Tolg Zengin'in gözüne lazer ışığı tuttuğu iddia edilen bir şirkette yönetici olan Mehmet D. Gözaltına alınmıştı. Mehmet D. Savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılmıştı.

Olayla ilgili soruşturmasını tamamlayan savcılık Mustafa D. Hakkında takipsizlik kararı verdi. Kararda kaleci Tolga Zengin'in savcılık ifadesinde olay nedeniyle yaralanmadığını, herhangi bir zarar görmediğini ve bu nedenle şikayetçi olmadığını söylediği ifade edildi. Kararda Zengin'in şikayetçi olmaması nedeniyle Mustafa D. Hakkında “yaralama” suçundan takipsizlik verildiği ancak 6222 sayılı sporda şiddeti önleme kanuna muhalefet suçundan hakkında 1 yıl süre ile spor müsabakalarını seyirden men ve 100 lira para cezası verildiği anlatıldı.

Türk Telekom Arena Stadı’nda gerçekleşen Galatasaray-Beşiktaş maçının 37-38 dakikası oynanırken meydana gelen penaltı pozisyonunda Beşiktaş kalecisi Tolga Zengin'in gözüne lazer ışığı tuttuğu iddia edilen bir şirkette yönetici olan Mehmet D. Gözaltına alınmıştı. Mehmet D. Savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılmıştı.

Olayla ilgili soruşturmasını tamamlayan savcılık Mehmet D. Hakkında takipsizlik kararı verdi. Kararda kaleci Tolga Zengin'in savcılık ifadesinde olay nedeniyle yaralanmadığını, herhangi bir zarar görmediğini ve bu nedenle şikayetçi olmadığını söylediği ifade edildi. Kararda Zengin'in şikayetçi olmaması nedeniyle Mehmet D. Hakkında “yaralama” suçundan takipsizlik verildiği ancak 6222 sayılı sporda şiddeti önleme kanuna muhalefet suçundan hakkında 1 yıl süre ile spor müsabakalarını seyirden men ve 100 lira para cezası verildiği anlatıldı.

Vatan

Yayınlanma Tarihi:15:51,