SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Beşiktaşlılar ‘Aziz Yıldırım’ diye bağırdı”

Beyaz TV'de yayınlanan Beyaz Futbol programının sevilen yorumcusu Sinan Engin, Beşiktaş'ın TFF'ye yaptığı "Fenerbahçe'nin cezasını erteleyin" çağrısı hakkında açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 09:46, 27/04/2014
“Beşiktaşlılar ‘Aziz Yıldırım’ diye bağırdı”

Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Futbol programının sevilen yorumcusu Sinan Engin, Beşiktaş’ın TFF’ye yaptığı “Fenerbahçe’nin cezasını erteleyin” çağrısı hakkında açıklamalarda bulundu.

Herkes gerginlikten besleniyor. Herkes kendi camiasına yaranmak için karşı tarafa çakıyor. Fikret Orman belki de bu açıklamayla kendi camiasından eleştiri aldı ama buna böyle bakmamak lazım. Sadece Fenerbahçe olarak görmemek lazım. Bu Galatasaray da olabilir Trabzonspor da olabilirdi. Ceza zaten verilmiş geri dönüşü yok. Şuan çok gergin giden bir ortamda Beşiktaş kendi camiasına yakışır bir açıklama yapmıştır.

Beşiktaş taraftarı Aziz Yıldırım diye bağırdı Kızılacak bir durum olduğunu düşünmüyorum. Beşiktaş taraftarı geçen hafta “Aziz Yıldırım” diye bağırmadı mı? Bağırdı… Kızılacak olan bir şey yok. Bu yapılan açıklamaya herkesin şapka çıkarıp “tebrik ederim” demesi lazım.

çArşı grubunun ayrıcalıklı besteleri… Beşiktaş taraftarının bu açıklamadan memnun olması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü ayrıcalıklı bir açıklama bu. Nasıl çArşı grubunun ayrıcalıklı besteleri vardır bu da bir ayrıcalıktır.

Gerginlikle beslenen bir toplumuz Şu ortamda Fenerbahçe ve Galatasaray’ın yaptığı sert açıklamaların tam tersine toparlayıcı abi açıklamasıdır bu. Bu açıklama bir örnek abi açıklamasıdır. Başkan olarak en genç başkandır ama camiasının vermiş olduğu ağırlıkla yaptığı açıklamadır. Ama biz gerginlikle beslenen toplumuz buna alışmamışız. Futbol camiasında gerginliği seven holigan bir kesim var. Bu açıklama son derece dört dörtlük açıklamadır.