SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, “Trabzonspor’un başarıya gittiği noktada bizim de hoca konusunda arayışa gidecek bir halimiz yok” dedi.

Hacıosmanoğlu, Trabzon’da yayın yapan Trabzon TV’de yayınlanan 90+3 programına katılarak, çeşitli açıklamalarda bulundu.

Bordo-mavili takımın ligdeki konumunun kendilerine yakışmadığını belirten Hacıosmanoğlu, şöyle devam etti:

“Bunda hakem hatalarının etkisi var, kendi basiretsizliğimizin etkisi var, şanssızlığımızın etkisi var. Kazandığımız maçları verdiğimiz dönemler de oldu. Çok geriye dönmek istemiyorum, son oynadığımız Kasımpaşa, Elazığspor ve Eskişehirspor maçlarını galibiyetle bitirmiş olsaydık 55 puanımız olacaktı. Şu kötü ligde ikinci olup da Şampiyonlar Ligi’ne gidememek çok üzücü. Avrupa’ya gitmek istiyor Trabzonspor ama bir taraftan da üzülüyoruz. Kaybedilen puanların neticesinde olmamız gereken yerde değiliz. Son haftalarda aldığımız sonuçlar mutlu ediyor bizi ama Trabzonspor’un bulunduğu yere baktığımız zaman ‘başarılıyız ve mutluyuz’ demek çok doğru olmaz.”

Hacıosmanoğlu, Trabzonspor Teknik Sorumlusu Hami Mandıralı’nın, bordo-mavili kulübün bünyesinde çalıştığını belirterek, şöyle devam etti:

“Hami hocayı Trabzonspor hocası biz yaptık, o da kendisini her geçen gün kanıtlıyor. Biz de onun başarılı olmasını istiyoruz. Onun başarılı olması demek Trabzonspor’un başarılı olması demek. Trabzonspor’un başarıya gittiği noktada bizim de hoca konusunda arayışa gidecek bir halimiz yok. Kadroda eksiklik var, bunların ne olduğunu biliyoruz. Trabzonspor olarak seneye şampiyonluğa oynayacağız ve bunun çalışmalarını hem teknik ekip hem de yönetim olarak yapıyoruz. Trabzonspor’u layık olduğu yarışın içerisinde ve seyircisine zevk veren futbolu oynayan bir takımı sahada görmek istiyoruz. Yeni sezonda Trabzonspor’u eksiklerini tamamlayıp önümüzdeki sezon şampiyonluğa oynayan bir takım haline getirmek istiyoruz. Biz Trabzonspor’u nasıl başarıya taşırız, sevdalılarına nasıl layık olarak mücadele eder onu düşünüyoruz. 9 ay oldu, 9 ayda bu imkansızlıklarla ve şanssız kaybettiğimiz puanlarla bugün buradayız.”

“BURADA KOLTUK MERAKLILARI VAR”

Genel kurul ile ilgili olarak Yargıtay’dan bir karar gelmesi halinde bunu uygulayacaklarını vurgulayan Hacıosmanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Allah yardım etti Avrupa’da üst sıralara çıktık, Juventus çıkmasaydı üst basamaklara doğru giderdik. Bu ligde kazanmamız gereken 3 maçı da kazansaydık ikinci durumda olacaktık. O zaman kimse size bir şey diyebilir mi? Trabzonspor taraftarı şampiyonluk bekliyor. Bizim de bir şansımız var. Bu kulüpte 5 sene Sadri Şener’e tahammül edenler, bize de tahammül etsinler, biz zaten başaramadığımız zaman burada durmayacağız. Hedefimiz önümüzdeki sene şampiyonluğa oynayacak bir takım kurmak. Eğer önümüzdeki sezonun aralık ayına kadar şampiyonluğun en iddialı takımları arasında değilsek demek ki biz hedefimize gidemiyoruz Trabzonspor başkanlık koltuğunu meşgul etme gibi bir lüksümüz yok bizim. Burada koltuk meraklıları var. ‘Trabzonspor hep bizim olsun, biz yönetelim’ zihniyetinde olan insanlardan değiliz. Trabzonspor’a zarar verdiğimizi hissettiğimiz an o koltuklardan ayrılmasını biliyoruz.”

MALOUDA OLMASAYDI BOSİNGWA DA GELMEZDİ

Hacıosmanoğlu, Hami Mandıralı’nın kararlarına karışma gibi bir durumun söz konusu olmayacağını ifade ederek, şunları kaydetti:

“Biz bu kulübün başkanı olarak Trabzonspor’un menfaatlerini düşünmek zorundayız. Onur’un ‘serbest kalır’ maddesi vardı, kaldırdık. Onur dünyada iyi kazanan kaleciler arasında ilk 5’e veya 10’a mı girer onu bilmiyorum. Eğer siz ‘şampiyonluğa oynayacağım’ diyorsanız elinizdeki değerleri korursunuz. ‘Ben bu işin ticaretini yapacağım’ diyorsanız oyuncuları satarsınız. Olcan’ın bir yıl daha sözleşmesi var, sezon bittiği zaman oturur konuşuruz, şartlarda uyuşursak anlaşırız.

Malouda dünya çapında bir marka, bunu kimse inkar edemez. Ben çok oyuncu gördüm. Karakter olarak ender rastlayacağımız insanlardan biri. Trabzonspor menfaatini en üst seviyede düşünenlerden biri. Bazen ‘İstanbul’a götürün eğlendirin’ diyorum, Malouda ‘beni dağlara çıkarın’ diyor. Takım içinde bazı sıkıntıları oldu. Malouda’nın istatistikleri ortada, Bosingwa da takıma önemli katkı sağlıyor. Malouda olmasaydı Bosingwa da gelmezdi. Malouda’yı rencide eder gönderirsen başka oyuncu almaya kalktığınızda ilk soracağı Malouda’dır. ‘Trabzonspor’da kalmak istiyorum, faydalı olmak istiyorum’ dedi. Bize sahada çok şey verecek bir arkadaşımız. Malouda’yı aralarına alıp bir bütün olarak mücadele ederlerse takıma çok büyük katkıları olacağına inanıyorum.”

Yayınlanma Tarihi:14:18,