SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yıldızlar, Ersun Yanal’ı reddetti!

Dirk Kuyt, Emmanuel Emenike, Bruno Alves ve Raul Meireles, ‘Şampiyonluğun cefasını biz çektik. Sefasını da sürmeliyiz. Taraftarımız ile birlikte elde ettiğimiz bu başarıyı en güzel şekilde kutlayacağız” diye konuştu

Güncellenme: 12:02, 26/04/2014
Yıldızlar, Ersun Yanal’ı reddetti!

İrfan YİRMİBEŞ / AMKSPOR

Şampiyonluk için geri sayıma başlayan Fenerbahçe'de yabancı futbolcuların jesti teknik direktör Ersun Yanal'ı duygulandırdı. Dünya Kupası'nda milli forma giyecek olan Emmenuel Emenike, Dirk Kuyt, Bruno Alves ve Raul Meireles'e erken tatil imkanı sunan tecrübeli çalıştırıcı bu jestine karşılık, ilginç bir cevap aldı.

TEŞEKKÜR ETTİLER

Çaykur Rizespor maçından sonra resmen şampiyonluğu ilan edecekleri ihtimalini düşünen Yanal 4 yıldızı ile görüşerek, “İsterseniz son 2 maça kalmadan izne çıkabilirsiniz. Turnuva başlamadan iyice dinlenin” teklifini sundu. Ancak bu oyuncular, ‘Kutlamaya katılacağız' karşılığını verdi.

ZAMANIMIZ OLACAK

Takım arkadaşları adına Yanal'a cevap veren Dirk Kuyt, “Sezon boyu zorluklarla karşılaştık ve mutlu sona ulaştık. Saracoğlu'nda yapılacak şampiyonluk şölenine katılmadan hiçbir yere gitmeyiz. Cefasını bizler çektik, sefasını da biz sürmeliyiz. Dinlenmeye zamanımız olacak” dedi.

SON HAFTA YOKLAR

Futbolcularının bu tavrı karşısında duygulanan Yanal da 11 Mayıs'ta Karabükspor ile oynanacak maçı işaret ederek, “12 Mayıs'tan sonra izinlisiniz. Taraftarımız ile birlikte coşkuyu yaşayalım” ifadesini kullandı. Baroni, Holmen, Kadlec, Sow ise Kayserispor deplasmanından sonra tatile çıkacak. n İrfan YİRMİBEŞ