SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yıldız Kızlar Güreş Milli Takımı Teknik Direktörü İbrahim Şahin, 6-11 Mayıs tarihlerinde Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya bağlı Samokov kentinde katılacakları Yıldızlar Avrupa Şampiyonası’nda en iyi performansı göstereceklerine inandığını söyledi.

Ay-yıldızlı takımın Edirne’deki Aliço Güreş Eğitim Merkezi’nde Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını kapsamında yaptığı kampta gazetecilere açıklamalarda bulunan Şahin, “Edirne’deki kampın ardından Bulgaristan’da da bir kamp yapacağız. Yurt dışındaki kamplar, sporcuların tecrübe edinmesi ve heyecanlarını yenmesi için çok önemli” diye konuştu.

Yeni ve dinamik bir bir ekiple katılacakları Avrupa Şampiyonası’nda güzel sonuçlar alacaklarını ümit ettiğini aktaran İbrahim Şahin, “Avrupa Şampiyonası’na 10 güreşçi ile katılacağız. Hazırlıklarımızı yapıyoruz, hedefimiz madalyalarla dönmek. Çocuklarımıza güveniyoruz. Ümit ediyorum ki güzel sonuçlar alacağız” ifadelerini kullandı.

“GÖREVİMİ BAŞARI İLE SÜRDÜRECEĞİM”

Yıldız Kızlar Güreş Milli Takımı’nda yeni göreve başlayan başörtülü antrenör Neslihan Erdoğan ise kendisine şans veren Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya’ya teşekkür etti.

2000-2006 yıllarında profesyonel olarak güreştikten sonra 2009 yılında Antalya Korkuteli Güreş Eğitim Merkezi’nde antrenörlük yapmaya başlayan Türkiye’nin ilk başörtülü güreş antrenörü Erdoğan, “Bu benim milli takımdaki ilk görevim. Beni bu göreve uygun gördüğü için başkanımız Hamza Yerlikaya’ya çok teşekkür ediyorum. Elimden geldiği kadar sporcularımıza yardımcı olacağım. Görevimi başarı ile sürdüreceğim” şeklinde konuştu.

Başörtülü güreş antrenörü takımını hazırlıyor

Yayınlanma Tarihi:15:14,