SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vilanova’ya veda köşesi

İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) kulüplerinden Barcelona, kanserden hayatını kaybeden eski teknik direktörü Tito Vilanova'ya veda etmek isteyen taraftarlar için Nou Camp Stadı'nda bir köşe açtı.

Güncellenme: 19:10, 26/04/2014
Vilanova’ya veda köşesi

Kanser yenik düşüp 45 yaşında hayata veda eden Vilanova, başta Barcelona Kulübü olmak üzere futbol camiasında derin üzüntü yarattı. Barcelona taraftarları, eski teknik direktöre son görevlerini yerine getirmek üzere, kulübün Nou Camp Stadı’nda sabah açtığı veda köşesini ziyaret etmek için uzun kuyruklar oluşturdu.

Sabahın erken saatlerinde, Barcelonalı futbolcular, teknik heyet ve bazı kulüp yöneticileri Nou Camp’a geldi. Burada taziye defterini imzalayan futbolcuların oldukça üzgün oldukları gözlendi. Daha sonra Barcelona’nın 4 takım kaptanı, teknik heyet ve yöneticiler, Tito Vilanova’nın fotoğrafının asılı olduğu masaya yaklaşıp dua ettiler. Barcelona Spor Direktörü Andoni Zubizarreta’nın gözyaşlarını tutamaması, duygu dolu anların yaşandığı dakikalarda dikkati çeken an oldu.

Sabah saatlerinden itibaren çok sayıda Barcelona taraftarı, “Tito her zaman baki” yazısının yer aldığı köşeye giderek, camiada saygın bir yere sahip futbol adamına, son kez veda etti. Öğlen saatine kadar yaklaşık 7 bin taraftarın veda köşesini ziyaret ettiği, stadın saat 23.00’e kadar açık kalacağı, yarın da 09.00-15.00 saatleri arasında yeniden açılacağı belirtildi.

Ayrıca Vilanova’nın ölümü nedeniyle Barcelona kentinde 1, eski teknik direktörün doğum yeri Katalonya’nın kuzeyindeki Bellcaire d’Emporda’da ise 2 gün yas ilan edildi.

Vilanova’nın cenazesi, ailesinin isteği üzerine sınırlı katılımla doğduğu yerde yapılacak. Barcelona Kulübü de 28 Nisan Pazartesi günü yerel saatle 20.00’de Barcelona Katedrali’nde Vilanova anısına özel bir cenaze ayini düzenleyecek.

Yayınlanma Tarihi:17:53,