SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Devler Ligi aşkına

Bordo-mavililer kritik G.Antepspor sınavında. Fırtına, kadın ve çocukların izleyeceği maçta rakibini yenerek, Şampiyonlar Ligi için 3. sıradaki G.Saray'a bir adım daha yaklaşmaya çalışacak.

Güncellenme: 09:09, 26/04/2014
Trabzonspor Devler Ligi aşkına

Fırtına Şampiyonlar Ligi virajında… Son haftalarda topladığı puanlarla 3. sıradaki Galatasaray’ın yerine göz diken bordo-mavililer, bugün oynayacağı Gaziantepspor maçını kazanarak Devler Ligi yolunda ilk adımını atmanın peşinde. Geride kalan 4 karşılaşmada 12 puan hedefleyen Trabzonspor, bu süreçte rakibi Galatasaray’ın ise puan kaybetmesini bekleyecek. Gaziantepspor mücadelesinde olası bir puan kaybının yaşanması durumunda Şampiyonlar Ligi hedeflerinden kopacaklarının bilincinde olan futbolcular da bugünkü randevuya kilitlenmiş durumda.

MANDIRALI’DAN SERT UYARI

Futbolcularını Şampiyonlar Ligi için motive eden teknik direktör Hami Mandıralı, bir yandan da bir an önce Avrupa Ligi’ne katılmayı garantilemeleri konusunda uyarılarını yaptı. Ligin geri kalan kısmında hata lükslerinin olmadığını belirten genç hoca, girdikleri yolun dönüşünün olmadığını dile getirdi.

MUHTEMEL KADROLAR

Trabzonspor: Onur, Bosingwa, Aykut, Mustafa Yumlu, Kadir, Bourceanu, Zeki, Olcan, Yusuf, Adrian, Henrique

Gaziantepspor: Karcemarskars, Ekrem, Stankevicus, Binya, Şenol, Bekir Ozan, Medunjain, Serdar, Turgut, Traore, Cenk