SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TOSFED rallisi başladı

Kocaeli Otomobil Sporları Kulübünce (KOSDER) organize edilen Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Ralli Kupası'nın ikinci ayağı Kocaeli Rallisi başladı.

Güncellenme: 19:18, 26/04/2014
TOSFED rallisi başladı

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa ve Kocaeli’den 41 ekibin katıldığı rallide, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar ile KOSDER Başkanı Ceyhun Yalçın, İzmit Emex Otel önünden sembolik “startı” verdi.

Servis alanı olarak şehir merkezinde yer alan Perşembe pazarı kapalı alanının kullanılacağı organizasyonda ekipler yarın, 13,80 kilometrelik Toylar ve 6,25 kilometrelik Işıktepe özel etaplarını geçtikten sonra, 11.56’dan itibaren yeniden şehir merkezindeki servis alanına dönecek. Ekipler, araçların bakım ve ikmalinin ardından aynı etabı 2 kez geçtikten sonra 14.02 itibarıyla yeniden servis alanında olacak. Kısa aranın ardından yeniden Çenesuyu mevkisine yönelecek ekipler, bir kez daha 2 etabı geçip 16.38’de İzmit Emex Otel önündeki varış podyumuna ulaşabilmek için mücadele edecek.

KOSDER Başkanı Yalçın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yıl ilk defa düzenlenen organizasyonun ilk ayağının İstanbul’da yapıldığını anımsattı.

Katılıma ilginin kendilerini memnun ettiğini ifade eden Yalçın, organizasyonun kazasız tamamlanmasını arzuladıklarını kaydetti.

Yalçın, KOSDER olarak her yıl Ford Otosan Rallisi gibi önemli organizasyonlara imza attıklarını dile getirerek, ”Ford Otosan Rallisi bu sene Avrupa Ralli Şampiyonası’na aday bir yarış olacak. Avrupa Ralli Şampiyonası’nı Kocaeli’de yapmak, Kocaeli için dünya tanıtımı demektir” diye konuştu.

Yalçın, eylül ayında gerçekleştirilmesi planlanan ralli için hazırlıklara başladıklarını, önceki yıllara göre daha geniş kapsamlı hazırlık yapacaklarını sözlerine ekledi.