SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Passoligli Futbol Akşamı

26 Nisan 2014

Hami Mandıralı ile kazanınca sorunun Mustafa Akçay olduğunu düşünenlerin yanıldığı bir maç oldu. İlk yarı sahada Hami Mandıralı'nın takımı vardı diyenler ikinci yarıda Mustafa Akçay'ın takımını mı izlemek zorunda kaldı? Kesinlikle hayır. Bu takım Akçay ile de Mandıralı ile de aynı sorunu yaşıyor.

Yani nasıl bir takım olacağı kimliğini yaşıyor. Sahada futbolcuları izlerken kafalar berrak değil; besbelli kurcalıyor bazı şeyler akıllarını. İlk devrenin en güzel hareketi, Yusuf'un ortası ve Henrique'nin yükselip vurduğu gollük kafa şutuydu. Avrupai gelişti her şey. İlk ve ikinci golde Gaziantep defansının acemiliklerini saymıyoruz bile.

İkinci devre mutlak Gaziantep hakimiyetiyle geçti. Tamamında rakip Trabzonspor'dan baskındı.Akçay döneminde böyle çok maç var. O zaman neden bu takımın sorunu Akçay olsun? Cenk'in bulduğu gol golcü başarısı. Henrique'nin yükselişi ile Cenk'in yükselişi arasında Cenk lehine bir şeyler yazmak lazım. Çünkü iki kişinin arasında yükselip Onur'u mağlup etmek kolay olmasa gerek.

Hami Mandıralı'nın büyük avantajı, Trabzonspor tarihinde adına sayfalar olması. Mustafa Akçay gibi tarihin tozlu raflarında adı aranmıyor. Bu maç şunu gösterdi ki, Mustafa Akçay bir süre daha devam etmeliydi. Hami Mandıralı da aynı şekilde bir süre yedek antrenör elbisesiyle saha kenarında olmalıydı.

Artık her şey oldu bitti. Trabzonspor Hami Mandıralı ile kazandığı sürece Mandıralı haklı Akçay haksız olacak. Trabzon medyası Hami'nin neyi var, onunla devam edin baskısı yapacak.

Özetin özeti şu; İki devrede farklı iki takım izledik. Biri evsahibi diğeri deplasman takımı. Deplasman takımı baskısına rağmen 2.golü bulamadı. Trabzonspor, skor avantajına rağmen 3.golü bulamadı. 2-2 ya da 3-1 olabilirdi.

Bir de şu Passolig olayı çıktı. Hanımlar bile maça çıkamadı. Sanki Demirperde ülkesi Letonya'da bir akşam maçı izliyoruz havasındaydık. Futbolumuzun her şeyi hayırsız, bir de passolig getirdiler. Hayırlısı olur inşallah!

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek