SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) takımı Barcelona’nın Arjantinli yıldız futbolcusu Lionel Messi’nin, maaşının sezon başına 20 milyon Euro’ya yükseltmesi için kulübe teklif sunduğu iddia edildi.

Marca gazetesinin haberinde, kulübüyle sözleşme yenilemeye yönelik görüşmeleri devam eden Messi’nin, sezon başına net 20 milyon Euro istediği ve bu miktarda ısrarcı olduğu öne sürüldü.

Barcelona’nın ise 18 milyon Euro’dan fazla vermek istemediği, ancak yıldız futbolcuyla pazarlıkların devam ettiği kaydedildi. Messi’nin menajerliğini yapan babasının bu hafta Barcelona’ya gittiği ve gelecek hafta kulüp başkanı Josep Maria Bartomeu ile görüşeceği de belirtildi.

26 yaşındaki Messi’nin sözleşmesi, normal şartlar altında 2018 Haziran ayında sona erecek. Haberde, sözleşmenin 1 yıl uzatılma olasılığı bulunduğu da ifade edildi.

Halen sezon başına yaklaşık 16 milyon Euro kazanan Messi’nin en büyük rakibi olarak gösterilen, Real Madridli futbolcu Cristiano Ronaldo ise sezon başına 17 milyon avro kazanıyor.

Yayınlanma Tarihi:13:34,