SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Premier Lig kulüplerinden Manchester United’ın, Hollandalı teknik direktör Louis van Gaal ile anlaştığı öne sürüldü.

Hollanda basınından “De Telegraaf”ın iddiasına göre, Manchester United’ta bu sezon aldığı başarısız sonuçların ardından görevine son verilen İskoç teknik direktör David Moyes’in yerine, deneyimli teknik adam Louis van Gaal getirildi.

Kulüp yöneticilerinin, Hollandalı teknik adamın Portekiz’in Algarve bölgesindeki villasında görüştüğü ve gelecek sezon için prensipte anlaştığı ifade edildi.

“Kırmızı Şeytanlar”ın kadrosunu yetersiz bulan Hollandalı teknik direktöre, gelecek sezon için 100 milyon sterlin bütçe ayrıldığı ve transfer çalışmalarının en kısa sürede başlayacağı ifadeleri de haberde yer aldı.

Barcelona, Bayern Münih ve Ajax gibi başarılı kulüpleri çalıştıran ve takımlarının birçok başarısında pay sahibi olan tecrübeli teknik adam, halen Hollanda Milli Takımı Teknik Direktörlüğü’nü sürdürüyor.

Moyes’den boşalan teknik direktörlük görevine, geçici olarak eski futbolcusu Galli Ryan Giggs’i getiren Manchester United’tan yapılan açıklamada ise henüz yeni bir teknik direktörle anlaşma sağlanamadığı ve böyle bir durumun yaşanması halinde duyuru yapılacağı bildirildi.

Yayınlanma Tarihi:13:00,