SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Ligde olmalıyız, olacağız”

Beko Basketbol Ligi'nde Banvit'e 77-75 yenilen Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin başantrenörü Mete Babaoğlu, "Son iki maçımızı kazanacağız ve ligde kalacağız" dedi.

Güncellenme: 11:06, 17/07/2014
“Ligde olmalıyız, olacağız”

Babaoğlu, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, karşılaşmayı başa baş götürdüklerini belirterek, yenilmelerine rağmen üstün performanslarından dolayı oyuncularını kutladığını söyledi.

Ligde düşme potasında olduklarını hatırlatan Babaoğlu, “Son iki maçımızı kazanacağız ve ligde kalacağız. Önce Torku Konya Selçuk Üniversitesi’ni, sonra Galatasaray Liv Hospital’i yeneceğiz. Bizim, bu mücadeleyle bu şehrin basketbola aşkıyla ligde olmamız gerekiyor, olacağız da” diye konuştu.

Babaoğlu, hakem hatalarından yakınarak, maçtaki tartışmalı pozisyonların rakipleri lehine sonuçlandırıldığını savundu.

Banvit Başantrenörü Dimitrios Itoudis ise karşılaşmayı sadece kazandıkları için hatırlayacaklarını kaydetti.

Kendi basketbollarını oynadıklarında, Mersin ekibinden üstün olduklarını bildiklerini belirten Itoudis, şunları söyledi:

“İlk devre bunu başaramadık. Yediğimiz 47 sayı da çok kötü savunmanın göstergesi. Bu kadar kötü oynarsanız bir şey elde edemezsiniz. Ama ikinci devre Banvit gibi daha kendimiz gibi oynamaya başladık. Bu maçın bize önemli artılarının olacağını düşünüyorum.”

Yayınlanma Tarihi:19:58,