SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte ezeli rakiplerin ortak hedefi

Başkan Ünal Aysal "Artık çilek yok. Pastaya biraz da kiraz koyacağız" dedi. Bülent Tulun ilk kiraz adayının peşine düştü. Galatasaray Lyon'un sezon sonunda serbest kalacak golcüsü Bafetimbi Gomis ile görüşüyor. İşin ilginç yanı Gomis'e Beşiktaş da talip...

Güncellenme: 22:32, 26/04/2014
İşte ezeli rakiplerin ortak hedefi

Galatasaray transfer dönemini resmen olmasa da açtı. Sarı kırmızılılar sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Drogba ile yeniden anlaşmanın zor olduğunu görünce rotayı onun yerini doldurmak için Fransa’ya çevirdi. Başkan Ünal Aysal’ın “Artık çilek devri bitti. Pastanın üzerine biraz da kiraz koyacağız” demesinin andından danışmanı Bülent Tulun ilk kiraz adayının peşine düştü. Galatasaray Lyon’un sezon sonunda serbest kalacak golcüsü Bafetimbi Gomis ile görüşmelere başladı.

1985 doğumlu golcü oyuncu bu sezon Lyon’da 24 maçta 12 gol attı. Fransa Milli Takımı formasını daha önce 12 kez giyen Gomis güçlü fiziği ve mücadele gücüyle biliniyor. Teknik direktör Mancini’nin durumu hala netlik kazanmadığı için İtalyan hoca ile Gomis’in durumunu paylaşmayan başkan Ünal Aysal görüşmeleri bizzat Bülent Tulun aracılığıyla kendisi takip ediyor.

Gomis’in menajerinin aynı zamanda Didier Drogba’nın da işlerini yürüten Pierre Frelot olması Galatasaray’ın elini güçlendiriyor. Çünkü sarı-kırmızılılar aynı menajer ile Saint Etienne’de forma giyen Mevlüt Erdinç transferini de takip ediyor. Ve Frelot ile Drogba’dan gelen iyi ilişkiler var. Galatasaray için menajer yakınlığı önemli çünkü Gomis ile Beşiktaş da ilgileniyor. Hatta Fransız oyuncuya siyah-beyazlılar resmi bir teklif sundular bile.

Gomis ise hangi takımın direkt olarak Şampiyonlar Ligi’ne gideceğini bekliyor. Çünkü Şampiyonlar Ligi’nde boy göstermek istiyor. Galatasaray’ın başkan Aysal ‘Olur’ verdiği anda Gomis’i bitirebilecek yakınlıkta olduğu Bülent Tulun tarafından yönetim kurulunda futboldan sorumlu Şükrü Ergün ve Mehmet Cibara’ya iletilmiş durumda.

3puan

Yayınlanma Tarihi:22:17,