SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

İngiltere Milli Takımı ve Everton’ın genç orta saha oyuncusu Ross Barkley, uyuşturucu satıcısı Sam Walker’dan tehdit tweet’i aldı.

Aldığı mesaj ile büyük korku yaşayan 20 yaşındaki futbolcu, hemen polise başvurdu. İki ay önce gönderilen tweet’i araştıran dedektifler, birçok suçtan sabıkası bulunan 30 yaşındaki eski mahkum Sam Walker’a ulaştı. Uyuşturucu satıcısı Walker, genç futbolcuyu “Bana numaranı gönder…yoksa ayaklarında elde ettiğin kariyerin sona erer” yazarak tehdit etti. Dedektifler şimdi Walker’a ulaşmaya çalışıyor.

Bu olay, Barkley’in kavga ederek ayrıldığı eski kız arkadaşının bir gangster ile görüşmeye başladığı haberlerinin ardından gerçekleşmesi, tüm şüpheleri futbolcunun eski kız arkadaşı üzerinde yoğunlaşıyor. Walker ve Barkley’in daha önce de bir gece kulübünde tartıştıkları iddia ediliyor.

Walker’ın Barkley’e attığı mesajlar tam olarak şu şekilde:

“Bana telefon numaranı ver, seni küçük fare!”

“Bunun ne ile ilgili olduğunu biliyorsun. Bu nedenle aptalı oynayayım deme. Yoksa ayaklarında elde ettiğin kariyerin sona erer”

Bu sezon Everton forması ile 32 maça çıkan Barkley, 5 gol ve 2 asistlik bir performans sergiledi. 20 yaşındaki orta saha oyuncusu 3 kez de İngiltere Milli Takımı’nın formasını gitdi.

Yayınlanma Tarihi:10:32,