SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Futbol sahalarının haşarı işmi Balotelli, uzun süredir süren sakin tavırlarına Roma karşısında son verdi.

İtalya Serie A’da Roma’ya 2-0 mağlup olarak Avrupa Kupaları’na gitmes şansını zora sokan Milan’da Mario Balotelli, önce Teknik Direktör Clearence Seedorf’a oyundan alınmasından dolayı tepki gösterdi. Karşılaşmaya ilk 11’de başlayan ancak bekleneni veremeyen Balotelli, 69. dakikada saha kenarında kendi numarasını görünce çılgına döndü. Yerini Pazzini’ye bırakan golcü futbolcu, kenara geldikten sonra teknik direktör Seedorf ile uzun süre tartıştı.

Hızını alamayan İtalyan yıldız, karşılaşmanın ardından da yorumcu olarak görev yapan takımın eski yıldızları Zvonimir Boban, Giancarlo Marocchi ve Christian Panucci’ye patladı. Kendisi hakkında “Yıldız değil” şeklinde açıklama yapan üç ismi futbolu bilmemekle suçlayan Balotelli “Hiçbiri futboldan zerre kadar anlamıyor” dedi. Karşılaşmada iyi oynadığını söyleyen Balotelli “Neden oyundan alındığımı anlamadım. Ama sonra stüdyoda bana ‘Yıldız değil’ şeklinde eleştiri geldiğini duydum. Belki de bu yüzden alınmışımdır” diyerek üç isme göndermede bulundu.

Boban, Panucci ve Marocchi’den gelen eleştirileri ciddiye almadığını da söyleyen Balotelli “Hiçbir zaman yıldız olduğumu söylemedim. Ben tamamen normal  bir futbolcuyum. Dünya çapında bir futbolcu olmak zaman alır. Sürekli benim hakkımda konuşuyorsunuz. Milan kazandığında Balotelli iyi, kaybettiğinde kötü. Sizin eleştirilerinize ihtiyacım yok. Kendi eleştirilerimi kendim yaparım” şeklinde konuştu.