SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gökhan Töre’nin alternatifi bulundu

Kartal, Kazan'a Gökhan için 4 milyondan fazla vermeyecek. Ruslar kabul etmezse aynı para Trabzon'a teklif edilecek. Olcan'dan olumlu yanıt alan Beşiktaş, yaz aylarında takas için masaya oturacak.

Güncellenme: 09:23, 26/04/2014
Gökhan Töre’nin alternatifi bulundu

Yeni sezonda Vodafone Arena’da önemli yıldızlarla boy göstermek isteyen Beşiktaş’la ilgili bir transfer bombası daha çıktı; Olcan Adın… Caner ve Selçuk İnan isimleri ile gündeme gelen Beşiktaş, Gökhan Töre de sorun yaşarsa sezon sonunda Trabzonsporlu Olcan Adın’ı almak için resmen harekete geçecek. Gayri resmi çalışmalar ise bu konuda yapılmış durumda. Siyah-Beyazlı yönetim genç ve yetenekli gençlerle kadrosunu güçlendirirken tecrübeli-yerli yıldızlar konusunda da ısrarını sürdürüyor.

KAZAN TÖRE’Yİ VERMEZSE

Plana göre aylardır Gökhan Töre için Kazan ile süren bonservis pazarlıklarında sorun çıkarsa yol haritasıda çizildi. Töre için 3 milyon euro teklif yapan Beşiktaş, bu rakamı önümüzdeki günlerde 4 milyona çıkartacak. Silahlı yaralanma olayından sonra sezon sonu muhasebesi yapılacak olan Töre için Kartal bu saatten sonra 7.5 milyon euro isteyen Kazan’a karşı ancak 4 milyon euroluk fedakarlık yapacak. Ardından ise sonucu bekleyecek.

BİLİC DE OLCAN’I İKNA ETTİ

Töre için Ruslan 4’e eğer “Hayır” derse B planı devreye sokulacak. Olcan Adın için şu ana dek alt çalışmalar da yapıldı. Olcan için nabız yoklayan Beşiktaş, başarılı futbolcudan “Başkanımızla bonservis sorununu çözerseniz ben gelirim” yanıtı alındı. Hatta Bilic, çok beğendiği Olcan ile görüşmeler yapıp Olcan’a beğenisini belirtti.

ONLAR DA OĞUZHAN’I İSTER

Önümüzdeki günlerde ise durum netleşecek. Colman ile de anlaşma zemini arayan Beşiktaş, Olcan için de İbrahim Hacıosmanoğlu’nun kapısını çalacak. Ancak Trabzon Başkanı, Olcan’ın bazı görüşmeler yaptığını duyup, “Seni göndermem, hiç aklından geçirme” diye sert bir şekilde uyarırken yaz ayında takas çalışmaları gündeme gelecek. Trabzon’un da Olcan’a teklif gelmesi halinde takasta Oğuzhan’ı isteyeceği iddia ediliyor.

Akşam