SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da gurbetçi harekatı

Kadroyu hem kaliteli hem de yerli oyuncularla genişletmek isteyen Galatasaray, temaslarını Almanya’da sürdürüyor. Sarı-kırmızılılar, Sercan Sararer, Mehmet Ekici ve Tolgay Arslan’ı istiyor.

Güncellenme: 09:12, 26/04/2014
Galatasaray’da gurbetçi harekatı

AMKSPOR

Bu sezon şampiyonluk yarışına çok erken havlu atan Galatasaray, gelecek yıl aynı durumun yaşanmaması için işi sıkı tutuyor. Nokta transferlerle geniş bir kadro oluşturmayı hedefleyen sarı-kırmızılılar, yabancı sınırlamasına artık boyun eğdi denebilir. Çünkü TFF bu konuda inatçı tutumundan vazgeçmiyor. Takımı mecburen yerli oyuncularla takviye etmek zorunda olan Aslan da çözümü gurbetçilerde arıyor. Galatasaray, oynadıkları futbolla birçok kulübü peşlerine takan 3 gurbetçi yıldızı istiyor.

TOPLAM 7 MİLYON EURO

Sarı-kırmızılıların ilk hedefi Stuttgart'ta oynayan Sercan Sararer. 12 kez A Milli formayı terleten 24 yaşındaki Sercan, sağ kanatta forma giyiyor. Sercan'ın bonservisi 1.5 milyon euro olarak gösteriliyor. Werder Bremen'de top koşturan Mehmet Ekici de diğer hedef. ‘10 numara' pozisyonunda oynayan Mehmet'in bonservisi 2.5 milyon euro… Son gözde de Hamburglu Tolgay Arslan. Oyun stili Selçuk İnan'ı andıran Tolgay, 23 yaşında ve değeri 3 milyon euro…